Czy byłeś w takiej sytuacji? Stoisz na podjeździe, trzymając cztery torby z zakupami, z których jedna jest już podarta. Mleko rozlewa się kałużami na asfalcie. A może próbujesz wynieść stos starych podręczników do krawężnika. To niewygodne. To nieskuteczne. Twoja dolna część pleców krzyczy w proteście. Ludzkie dłonie nie są zaprojektowane do działania jako kran.
Samochody borykają się z tym samym problemem. Tylko na dużo cięższą skalę.
Traktujemy nasze samochody jak muły. Wrzucamy lodówki, meble i pudła na tylne siedzenie SUV-a lub na podłogę pickupa. Zakładamy, że maszyna sobie z tym poradzi. Ale przeciążanie samochodu to nie tylko bałagan. Przeciążasz silnik. Smażysz skrzynię biegów. Sprawiasz, że dojazdy do pracy stają się potencjalnym zagrożeniem dla wszystkich innych osób na autostradzie.
Znajomość ładowności Twojego pojazdu to coś więcej niż tylko liczba na naklejce. To jest twarde ograniczenie. Przekroczenie tego limitu grozi awarią zawieszenia, problemami z hamulcami i utratą kontroli nad samochodem. Jest to masa, jaką realnie może udźwignąć Twój samochód.
Określenie nośności
Nośność to całkowita waga wszystkiego, co przewozi Twój pojazd. Obejmuje to ludzi. Obejmuje to bagaż. Dotyczy to również przedmiotów przymocowanych do dachu. Obejmuje to koło zapasowe i podnośnik.
Większość kierowców zapomina o pasażerach. Twoja waga ma znaczenie. Waga Twojego psa ma znaczenie. Technicznie rzecz biorąc, nawet smycz psa ma znaczenie. Jeśli zignorujesz wagę pasażerów, już przekroczyłeś limit, nie wkładając nawet ani jednego pudła do bagażnika.
Liczba ta pokazuje dokładnie, ile ładunku możesz załadować. Określa również, ile lotów będziesz potrzebować. Jeśli popełnisz błąd po mniejszej stronie, będziesz musiał odbyć dodatkowe wycieczki. Jeśli się pomylisz, grasz w rosyjską ruletkę z osią.
Gdzie znaleźć swój limit
Odpowiedzi nie ma w broszurze. Broszura to szum marketingowy. Odpowiedź znajduje się w drzwiach.
Spójrz na naklejkę z informacjami o oponach i obciążeniu. Znajduje się na słupku B drzwi po stronie kierowcy. Niektórzy producenci umieszczają go na pokrywie schowka podręcznego. Jeśli na drzwiach nie ma naklejki, sprawdź instrukcję obsługi.
Ta naklejka zawiera dwie krytyczne liczby.
- Całkowity limit masy pasażera i ładunku: To jest Twoje maksimum. Obejmuje wszystkie osoby w samochodzie.
- Masa własna: Masa pojazdu ze standardowym wyposażeniem.
- Dopuszczalna masa pojazdu naziemnego (GVWR): Maksymalna masa brutto samego pojazdu.
Oto matematyka. To nie jest skomplikowane.
Ale poczekaj. To jest teoria. W prawdziwym życiu pasażerowie są dodawani.
Jeśli maksymalna ładowność Twojego SUV-a wynosi 1000 funtów. A w samochodzie jest pięć dorosłych osób. Każdy dorosły waży 180 funtów. To już 900 funtów. Zostało ci 100 funtów. To jest jedna walizka. Może dwa. Ale nie fortepian. I nie kanapa.
Dlaczego to jest ważne
Przeciążenie powoduje więcej niż tylko unieważnienie gwarancji. Zmienia zachowanie samochodu.
- Wydłuża drogę hamowania: Cięższe pojazdy zatrzymują się dłużej. Fizyki nie interesuje twój harmonogram przeprowadzek.
Określenie, ile ciężaru faktycznie możesz unieść, nie jest niczym kosmicznym, ale ważne jest, aby wykonać obliczenia przed załadowaniem. Większość ludzi po prostu szacuje wagę na oko. To jest błąd. Potrzebne są dwie liczby: dopuszczalna masa całkowita pojazdu (GVWR) i masa własna. Odejmij jedno od drugiego, a otrzymasz nośność.
Wyjaśnijmy, co właściwie oznaczają te akronimy, abyś nie patrzył na naklejkę z niedowierzaniem.
Oblicz DMC w funkcji masy własnej
Dopuszczalna masa całkowita pojazdu (GVWR) to sztywny limit ustalony przez producenta. Jest to maksymalna bezpieczna masa całego pojazdu. Dotyczy to nie tylko stali i szkła, ale także każdej kropli płynu – paliwa, oleju, płynu niezamarzającego – i każdego osprzętu. Dodaj pasażerów. Dodaj wagę. Dodaj tę ciężką skrzynkę narzędziową z tyłu. Jeśli przekroczysz tę liczbę, igrasz z ogniem. Przepalenie hamulca. Wybuchy opon. Zmęczenie metalu. Nie potrzebujesz tego.
Numer ten można znaleźć na żółtej lub białej naklejce na słupku drzwi kierowcy. Jeśli zgubiłeś naklejkę, sprawdź instrukcję obsługi lub renomowaną bazę danych.
Masa własna jest prostsza. Jest to masa ciężarówki w stanie spoczynku. Żadnych pasażerów. Brak obciążenia. Tylko sam samochód z pełnym zbiornikiem benzyny i wszystkimi niezbędnymi płynami, doprowadzonymi do maksimum.
Matematyka jest niezwykle prosta
Wzór na obliczenie ładowności Twojego pojazdu to proste odejmowanie:
DMC – masa własna = ładowność
Oto realistyczny przykład. Załóżmy, że masz średniej wielkości ciężarówkę o DMC wynoszącej 6000 funtów. Producent podaje masę własną wynoszącą 4800 funtów.
6000 – 4800 = 1200 funtów.
To wszystko. Masz 1200 funtów do manewrowania. Te 1200 funtów obejmuje kierowcę, pasażerów, koła z rynku wtórnego, osłony nadwozia, narzędzia i wszystko, co wrzucisz na tył. Mając kilku znajomych i trochę sprzętu, łatwo jest przekroczyć ten limit.
„Nośność to nie tylko liczba, to różnica między bezpieczną jazdą a katastrofalną awarią”.
Cechy ładowności ciężarówki
Czy ma znaczenie, czy jeździsz sedanem, czy ciężarówką z napędem na cztery koła i podwójnymi tylnymi kołami? Absolutnie. Matematyka pozostaje taka sama, ale tolerancje bardzo się zmieniają.
Samochody osobowe mają zazwyczaj mniejszą ładowność w stosunku do swoich rozmiarów, ponieważ ich zawieszenie i rama nie są przeznaczone do dużych obciążeń. Ciężarówki to inna sprawa. Są stworzeni do pracy. Jednak nawet w segmencie samochodów ciężarowych istnieje ogromne zróżnicowanie. Lekko wyposażona półtonowa ciężarówka może zaoferować udźwig 1500 funtów. Mocno wyposażona ciężarówka z wytrzymałym zawieszeniem może spaść nawet do 1000 funtów, ponieważ te dodatkowe elementy zwiększają wagę.
Z tego powodu masa własna dwóch samochodów ciężarowych z tego samego roku modelowego różni się tak bardzo. Opcje kumulują się. Skóra, pakiety holownicze, większe opony, podwójne tylne koła – każde z nich pochłania cenną ładowność.
Kiedy patrzysz na pojemność ciężarówki, nie patrz tylko na siłę holowania. Holowanie i ładunek są powiązane, ale odrębne. Możesz ciągnąć ciężką przyczepę i nadal tak być
Nie włożyłbyś dwumetrowej płyty gipsowo-kartonowej do kompaktowego hatchbacka. To tylko fizyka. Ale nie potrzebujesz także ciężkiej ciężarówki klasy 8, aby przewieźć trzy torby artykułów spożywczych z supermarketu. Różnica między tym, co przewozi ciężarówka, a tym, co porusza się samochód, sprowadza się do jednego konkretnego wskaźnika: ładowności. W przeciwieństwie do holowania, które odnosi się do ciężaru ciągniętego za tobą, holowanie odnosi się do ciężaru w lub na pojeździe.
W przypadku samochodów ciężarowych ładowność zwykle oznacza cięższe i gęstsze ładunki. Zanim jednak zaczniesz obliczać, ile drewna zmieści się z tyłu, musisz zrozumieć, w jaki sposób rząd klasyfikuje te pojazdy. W Stanach Zjednoczonych ciężarówek nie dzieli się po prostu na „duże” i „małe”. Są one określane na podstawie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu (GVWR). Jest to maksymalna masa całkowita, jaką pojazd może bezpiecznie utrzymać, obejmująca masę własną samej ciężarówki, masę pasażerów, paliwa i ładunku.
Osiem klas wagowych samochodów ciężarowych
Rząd USA dzieli GVWR na osiem różnych klas. To trudny system. Jeśli Twoja ciężarówka przekroczy limit jednej klasy, zostanie legalnie awansowana do następnej. Oto zestawienie:
- Klasa 1: Do 6000 funtów (2722 kg). Dotyczy to większości przetworników półtonowych, takich jak Ford F-150 lub Chevy Silverado 1500.
- Klasa 2: Do 10 000 funtów (4536 kg). Często obejmuje trzy czwarte ciężarówek.
- Klasa 3: Do 14 000 funtów (6350 kg). Ciężarówki te zaczynają przechodzić do kategorii średniej ładowności.
- Klasa 4: Do 7258 kg (16 000 funtów).
- Klasa 5: Do 19 500 funtów (8845 kg). Nadal przeciętna ładowność, ale poważniejsza.
- Klasa 6: Do 26 000 funtów (11 793 kg). Tutaj zaczyna się próg klasy ciężkiej.
- Klasa 7: Do 33 000 funtów (14 969 kg).
- Klasa 8: Wszystko powyżej 33 000 funtów. Tutaj znajdziesz naczepy i wywrotki.
Lekki, średni czy ciężki?
Departament Transportu (DOT) upraszcza tę siatkę, dzieląc ją na trzy szersze kategorie. Ważne jest, aby wiedzieć, do której kategorii należy Twój samochód ciężarowy ze względów prawnych i praktycznych.
Lekkie samochody ciężarowe obejmują klasy 1 i 2. Są to konie pociągowe dla małych firm i wykonawców, którzy nie muszą przekraczać ograniczeń wagowych obowiązujących na autostradzie.
Średnie samochody ciężarowe obejmują klasy od 3 do 5. Pomyśl o autobusach dostawczych, ciężarówkach skrzyniowych i większych pickupach komercyjnych.
Ciężkie samochody ciężarowe obejmują klasę 6 i wyższą. W niektórych stanach wymagają innego prawa jazdy i podlegają bardziej rygorystycznym przepisom dotyczącym emisji i bezpieczeństwa.
Znajomość swojej klasy ma znaczenie. Określa koszty ubezpieczenia, opłaty rejestracyjne i limity prawne dotyczące tego, co możesz załadować bez uszkodzenia zawieszenia lub łamania prawa federalnego. Jeśli przeciążysz pojazd klasy 1 do poziomu klasy 2, ryzykujesz czymś więcej niż tylko przebiciem opony. Ryzykujesz karą grzywny
Kierowcy ciężarówek dokładnie analizują liczby. Nie jesteś. Jeśli jeździsz sedanem, prawdopodobnie nigdy nie zastanawiasz się nad ładownością swojego pojazdu. Ojciec nie pyta, czy starczy miejsca na trójkę dzieci i bagaż. Marginesy bezpieczeństwa samochodów osobowych są zbyt małe.
Żaden ładunek wystarczająco ciężki, aby przekroczyć limity wytrzymałości pojazdu, prawdopodobnie nie zmieści się w bagażniku.
Ale ignorowanie wagi ma konsekwencje. Planując trzeba uwzględnić każdą osobę w samochodzie. Większość producentów przyjmuje standardową wagę 150 funtów (68 kilogramów) na osobę.
Potraktuj puste siedzenie jako rezerwę nośności. Tylny rząd dla trzech pasażerów to „rachunek” o wartości 450 funtów. Gdy tylko „wydasz” tę rezerwę, sterowność staje się niestabilna.
„Większość producentów samochodów pobiera 150 funtów (68 kilogramów) za miejsce.”
Pojazdy terenowe działają według innych zasad. Są w stanie unieść znacznie większą masę niż sedan. Nie oznacza to jednak, że można je wykorzystywać jako ciężarówki do transportu towarów. Fizyka procesu się zmienia. Zawieszenie również się zmienia.
Limity ładowności SUV-a i rzeczywisty ładunek
Wyższy środek ciężkości SUV-a sprawia, że rozmieszczenie ładunku ma kluczowe znaczenie. Jeśli przeciążysz tył, prowadzenie pogorszy się szybciej niż w samochodzie osobowym.
Przyjrzyjmy się różnicom między kompaktowym crossoverem a pełnowymiarowym SUV-em. Kompaktowy SUV może przewozić ładunek o masie około 1000 funtów. Pełnowymiarowy SUV na platformie ciężarówki może udźwignąć ponad 1500 funtów.
Ale jest tu pewien niuans.
Te 1500 funtów to nie tylko ładunek. Obejmują one masę kierowcy, pasażerów oraz paliwo. Jeśli załadujesz pięć osób dorosłych i bagażnik dachowy, szybko wyczerpiesz cały zapas.
Jeden z typowych błędów? Zakłada się, że „maksymalna siła uciągu” jest równa „maksymalnej ładowności”. To są różne wskaźniki. Uciąg ocenia się na podstawie haka holowniczego, a ładowność na podstawie opon i zawieszenia.
Jeśli ładunek Twojego SUV-a jest całkowicie wypełniony pasażerami i sprzętem, nie będziesz mógł legalnie i bezpiecznie holować niczego, co przekracza deklarowaną siłę uciągu. Hamulce nie będą działać. Opony mogą pęknąć.
Dlatego sprawdź naklejkę na drzwiach. Nie broszura reklamowa. Naklejka pokazuje konkretny limit numeru VIN.
Liczby różnią się w zależności od konfiguracji. SUV w bogatym wyposażeniu Luxury często waży więcej, co zmniejsza ładowność jeszcze przed załadowaniem pojedynczej torby.
Czy warto ryzykować? Najprawdopodobniej nie.
Następnie przyjrzymy się konkretnym liczbom.
Pomysł, że SUV doskonale łączy praktyczność i komfort, jest atrakcyjny. Zapewnia moc ciężarówki do przewozu ładunków z komfortem samochodu osobowego. Rzeczywista nośność zależy jednak nie tyle od wszechstronności, ile od praw fizyki. SUV zazwyczaj przewozi więcej ładunku niż samochód osobowy, ale znacznie mniej niż przeznaczona do tego celu ciężarówka.
Konstrukcja zapewnia wygodny załadunek. Złóż tylne siedzenia i uzyskaj przestronną przestrzeń bagażową z płaską podłogą. Świetnie nadaje się do przechowywania nieporęcznego sprzętu, sprzętu kempingowego lub materiałów budowlanych. Jednak w przeciwieństwie do pickupa, nie można ładować ładunku w nieskończoność. Dach tworzy twardą górną granicę. Co ważniejsze, traktowanie dopuszczalnej ładowności SUV-a jak ciężarówki to przepis na katastrofę.
Fizyka przeciążenia
Niebezpieczeństwo leży nie tylko w uszkodzeniu zawieszenia. Chodzi o stabilność. SUV-y mają większy prześwit. Zwiększa to środek ciężkości. Kiedy SUV jest przeciążony, ciężar przesuwa się w górę. Samochód ma nadwagę.
Taka geometria znacznie zwiększa ryzyko przewrócenia się. Załadowany samochód osobowy jest stabilny. Załadowany SUV stwarza ryzyko przewrócenia się. Producenci o tym wiedzą. Właśnie dlatego obawy konsumentów doprowadziły do znaczących zmian konstrukcyjnych. Elektroniczna kontrola stabilności (ESC) jest obecnie standardowym wyposażeniem większości modeli. Systemy te wykrywają poślizg i hamują poszczególne koła, aby przywrócić kontrolę. Jednak żadne oprogramowanie nie jest w stanie pokonać grawitacji, gdy obciążenie jest zbyt duże.
Wymagania prawne i etykiety
Organy regulacyjne wkroczyły, aby wyjaśnić ograniczenia. Od września 2004 r. Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) wymaga specjalnego oznakowania. Każdy pojazd o maksymalnej masie całkowitej (GVWR) mniejszej niż 10 000 funtów (4536 kg) musi mieć naklejkę na słupku drzwi.
Ta naklejka wskazuje maksymalną łączną masę wszystkich pasażerów i ładunku. To nie jest zalecenie. To jest prawny limit. Naklejka oblicza całkowitą dopuszczalną masę. Odejmując wagę pasażerów, otrzymasz rzeczywistą nośność. Ignorowanie tej zasady zagraża bezpieczeństwu.
„Chociaż SUV-y są postrzegane jako doskonałe pojazdy do przewozu ładunków i świetnie radzące sobie w terenie, wiele osób postrzega je również jako potencjalnie niebezpieczne”.
Więc gdzie skończysz? Jeśli potrzebujesz przewieźć ciężkie materiały, SUV może nie być właściwym narzędziem. Następna strona odpowiada na pytanie, czy faktycznie można zwiększyć ładowność, czy też ograniczamy się do fabrycznego limitu.
Przełamanie granic
Znasz ładowność swojej ciężarówki. Jest to wskazane na naklejce. Co jednak zrobić, jeśli przewożony ładunek nie mieści się w tym limicie? Znajdujesz się w ślepym zaułku. Lub masz ochotę zignorować obliczenia. Nie rób tego. Przeciążanie to lekkomyślność. Ona zabija. Niszczy osie. Nie bez powodu przyciąga uwagę policji. Mandat za niebezpieczny załadunek to tylko niewielka część problemów, gdy pęknie opona na autostradzie.
Jak więc przewieźć więcej? Nie tylko zwiększasz wagę. Ulepszasz pojazd.
Rozwiązanie: pakiet holowniczy
Producenci nie pozostawiają Cię bez wsparcia. Oferują opcjonalne pakiety holownicze. To nie tylko ikony. Są to ulepszenia funkcjonalne zaprojektowane z myślą o obsłudze większych ładunków. Zestaw komponentów różni się w zależności od marki. Ford może oferować aplikację do sterowania przyczepą. GMC może zainstalować większy układ chłodzenia. Ale cel jest ten sam: zwiększyć produktywność i dodać narzędzia.
Co właściwie znajduje się w zestawie?
– Okablowanie przyczepy. Podłącz i graj.
– Urządzenie holownicze o dużej mocy. Wartość znamionowa wyższa niż standardowa.
– Łańcuchy zabezpieczające. Obowiązkowe, ale często zastępowane wzmocnionymi.
– Ulepszenia silnika. Zwiększona pojemność skokowa. Większy moment obrotowy.
– Ulepszenia układu hamulcowego. Zaciski, tarcze, przewody hamulcowe.
– Układy chłodzenia. Większe chłodnice lub pomocnicze chłodnice oleju.
Dodatki te zwiększają efektywną ładowność pojazdu. Nie zmieniają one nośności podanej na ościeżnicy drzwi. Ale pozwalają samochodowi wytrzymać obciążenie dużymi ładunkami bez przegrzania.
Sprawdzam liczby
Potrzebujesz konkretnych danych. Żadnych domysłów. Poniższa tabela pokazuje maksymalną masę ładunku w funtach dla różnych modeli. Jeżeli pole jest puste oznacza to brak danych za ten rok. Jest to powszechne w luksusowych sedanach i starszych modelach.
Ładowność Acury
| Rok | Modelka | Maks. udźwig (funty) |
|---|---|---|
| 2006 | MDX | – |
| 2006 | RL | – |
| 2006 | RSX | – |
| 2006 | TL | – |
| 2006 | TSX | – |
| 2007 | MDX | 1158 |
| 2007 | RL | – |
| 2007 | RDX | 870 |
| 2007 | TL | – |
| 2007 | TSX | 850 |
| 2008 | MDX | 1158 |
| 2008 | RL | – |
| 2008 | RSX | 870 |
| 2008 | TL | – |
| 2008 | TSX | 850 |
| 2009 | MDX | 1158 |
| 2009 | RL | – |
| 2009 | RSX | 870 |
| 2009 | TSX | 850 |
Dodatkowe funkcje Acury:
– Dopuszczalna masa całkowita pojazdu (GVWR) Acura
– Maksymalny nacisk na oś (GAWR) Acura
– Dopuszczalna masa całkowita zestawu (GCWR) Acura
– Ładowność Acury
– Masa własna Acury
– Uciąg Acury
Ładowność Audi
| Rok | Modelka | Maks. udźwig (funty) |
|---|---|---|
| 2006 | A3 | – |
| 2006 | A4 | – |
| 2006 | A6 | – |
| 2006 | A8 | 1213 |
| 2006 | S4 | – |
| 2006 | TT | 728 |
| 2007 | A3 | – |
| 2007 | A4 | – |
| 2007 | A6 | – |
| 2007 | A8 | – |
| 2007 | Pytanie 7 | – |
| 2007 | RS4 | – |
| 2007 | S4 | – |
| 2007 | S6 | – |
| 2007 | S8 | 1213 |
| 2008 | A3 | – |
| 2008 | A4 | – |
| 2008 | A5 | – |
| 2008 | A6 | – |
| 2008 | A8 | – |
| 2008 | Pytanie 7 | – |
| 2008 | R8 | – |
| 2008 | RS4 | – |
| 2008 | S4 | – |
| 2008 | S5 | – |
| 2008 | S6 | – |
| 2008 | S8 | – |
| 2008 | TT | – |
| 2009 | A3 | – |
| 2009 | A4 | – |
| 2009 | A5 | – |
| 2009 | A8 | – |
| 2009 | Pytanie 7 | – |
| 2009 | R8 | – |
Limity ładowności Chevroleta
W połowie XXI wieku Chevy nie tylko przyczepiał plakietki do ciężarówek. Ustawili je. Nośność pokazuje, ile realnie możesz przewieźć na łóżku lub na tylnej osi, zanim zawieszenie zacznie narzekać. To nie jest zalecenie. To jest twarde ograniczenie.
Modele Chevroleta z 2006 roku
Avalanche 1500 wytrzymał 1387 funtów. Wersja 2500? 2072 funtów Duża różnica w sztywności ramy. Aveo, Cobalt, Corvette, Equinox, Impala, Malibu, Monte Carlo, SSR, Uplander – żaden z tych modeli nie miał podanej ładowności w tym zestawie danych. Nie zgaduj. Sprawdź naklejkę.
Kolorado trzymał 1532 funtów. Samochody dostawcze ekspresowe były końmi pociągowymi o ładowności 2306 funtów. HHR? Tylko 900 funtów. Nie wypełniaj tylnego siedzenia piaskiem. Silverado 1500 Classic został wycofany, ale nowy 1500 osiągnął najwyższą cenę 1913 funtów. Hybrydowy? Do 1162 funtów. SS? 1253 funtów Modele HD miały duże liczby: 3129 (1500 HD), 3606 (2500 HD) i ogromne 5169 funtów w przypadku 3500 HD. Suburban 1500 miał ładowność 1731 funtów. Wersja 2500 podskoczyła do 2828 funtów. Tahoe był lżejszy i ważył 1522 funtów. TrailBlazer trzymał 1194 funtów. ZEWN? 1429 funtów
Modele Chevroleta z 2007 roku
Lawina spadła do 1258 funtów. Kolorado pozostał mocny i ważył 1316 funtów. Ekspres pozostał na poziomie 2306 funtów. Panel HHR i HHR utknęły na poziomie 900 funtów. Silverado 1500 znacznie spada do 1658 funtów. Classic utrzymał 1500 na 1913, Hybrid na 1162, SS na 1253, a 1500 HD na 3129. Classic 2500 HD pozostał na 3606. Nowy 2500 HD był notowany na 3458. 3500 Classic miał 5169. 3500 nie miał żadnych danych. Podmiejskie 1500 spadło do 1593. 2500 spadło do 2561. Tahoe wskoczyło do 1835. TrailBlazer pozostało na 1194. Uplander – puste.
Modele Chevroleta 2008
Lawina 1500 wzrosła do 1444. Kolorado posiadało 1316. Ekspres 2306. Panel HHR/HHR 900. Silverado 1500 przy 1652. 2500 HD przy 3458. 3500 HD osiągnęło poziom 3621. Podmiejskie 1500 na 1593. 2500 na 2561. Tahoe w 1835. Tahoe Hybrid jest nieco mniejszy – 1830. TrailBlazer 1194. Uplander – brak danych.
Modele Chevroleta 2009
Avalanche 1500 spadł do 1333. Kolorado spadł do 1250. Podział ekspresowy: 1500 do 2306, 2500 do 3262, 3500 do 4147. Panel HHR/HHR 900. Silverado 1500 pozostał na poziomie 1652. 2500 HD wzrosło do 3480. 3500 HD wzrosło do 3873. Podmiejski 1500/2500 bez zmian w stosunku do 1593/2561. Tahoe 1835. Tahoe Hybrid 1830. TrailBlazer 1194. Traverse – nie dotyczy.
“Nośność to nie tylko waga. Chodzi o bezpieczeństwo. Przeciążenie niszczy opony i hamulce.”
Dane dotyczące ładunku Chryslera
Na tej liście Chrysler nie skupiał się szczególnie na ciężarówkach. Oceny miały głównie samochody dostawcze i SUV-y. sedany? Zwykle w tych tabelach wartość null lub jest niezdefiniowana.
Modele Chryslera z 2006 roku
300, 300C, Crossfire, Pacifica, PT Cruiser, Sebring, Town & Country – wszystkie puste. Brak określonej nośności.
Modele Chryslera z 2007 roku
Aspen pojawił się w wadze 1600 funtów. PT Cruiser jest zaskakująco mocny i waży 1907 funtów. Pacifica jest lekka i waży 889 funtów. Miasto i wieś 1200 funtów. Reszta jest pusta.
Modele Chryslera z 2008 roku
Aspen pozostał na poziomie 1600. Pacifica spadł do 865. PT Cruiser spadł do 889. Town & Country utrzymał 1200. Reszta była pusta.
Modele Chryslera z 2009 roku
Aspen 1600. Aspen Hybrid 1500. PT Cruiser pusty. Reszta jest pusta.
Dane techniczne udźwigu Dodge’a
Dodge sprowadził mięśnie i ciężarówki. Kluczową rolę odgrywają tu ciężarówki Ram.
Modele Dodge’a z 2006 roku
Karawana 1682. Ładowarka 1270. Dakota 1750. Durango 1750. Grand Caravan 1700. Magnum 1270. Ram 1500 1750. Ram 2500 3020. Ram 3500 imponujący – 4660. Sprinter Van 2500 3950. Sprinter Van 3500 3950. Sprinter Wagon 2500 4824. Stratus, Viper pusty.
Modele Dodge’a z 2007 roku
Kaliber jest pusty. Karawana 1682. Charger 1270. Dakota spadła do 1710. Durango utrzymała 1750. Grand Caravan 1700. Magnum 1270. Nitro 1150. Ram 1500 1750. Ram 2500 wzrósł do 3130. Ram 3500 wzrósł do 4780. Sprinter Van 2500 spadł do 3766. Sprinter Van 3500 wzrósł do 4350. Sprinter Wagon 2500 spadł do 3074.
Modele Dodge’a z 2008 roku
Avenger, Caliber, Challenger są puste. Charger 1270. Dakota do 1630. Durango do 1780. Wielka Karawana pusta. Magnum 1270. Nitro 1150. Ram 1500 do 1810. Ram 2500 do 3210. Ram 3500 do 4870. Sprinter Van 2500/3500/Wagon 2500 bez zmian. Viper jest pusty.
Modele Dodge’a z 2009 roku
Avenger, Caliber, Challenger, Grand Caravan, Journey, Viper są puste. Charger 1270. Dakota 1630. Durango 1780. Durango Hybrid 1500. Nitro 1150. Ram 1500 do 1490. Ram 2500 do 3260. Ram 3500 do 3560. Sprinter Van
Ładowność Hondy
Gama Hondy z tego okresu opowiada historię użyteczności w porównaniu z codziennymi dojazdami do pracy. Ridgeline zdominował segment pickupów z maksymalną ładownością wynoszącą 1549 funtów od 2006 do 2008 roku. Dane nie zmieniły się aż do 2009 roku, kiedy informacje w oficjalnych źródłach stały się skąpe, ale przez te trzy lata był prawdziwym koniem pociągowym. W latach 2006–2008 minivan Odyssey utrzymywał stałą ładowność na poziomie 1349 funtów.
SUV Pilot SUV pojawił się w 2007 r. z ładownością 1322 funtów i utrzymywał ją do 2009 r. Jeśli przewozisz pięcioosobową rodzinę i trochę sprzętu, jest to liczba, na którą warto zwrócić uwagę. Kompaktowy crossover Element był mniejszy, ale dość zwinny jak na swoje rozmiary i oferował 675 funtów ładowności w latach 2007 i 2008. Dane za wcześniejsze lata nie są dostępne, ale użyteczność modelu była wyraźna.
Civic sedan zaczynał od 385 funtów w latach 2007 i 2008. Do 2009 roku ta specyfikacja zniknęła z publicznych tabel, prawdopodobnie z powodu różnic w poziomach wyposażenia. W 2006 r. minimalna ładowność Insight Hybrid wynosiła zaledwie 400 funtów. W przypadku pozostałych modeli – Accord, CR-V, Fit i S2000 – nie są dostępne publiczne dane dotyczące maksymalnej ładowności dla tych konkretnych lat. Ogólnie oznacza to, że limit jest wyznaczany na podstawie różnicy pomiędzy dopuszczalną masą całkowitą pojazdu (GVWR) a masą własną, która różni się znacznie w zależności od pakietu opcji.
Udźwig HUMMER
Hummer nie grał w gry. Zbudowany na platformie GMT820, współdzielonej z Tahoe i Yukonem, H2 oferował imponującą maksymalną ładowność w latach 2008 i 2009 wynoszącą 2200 funtów. Nie ma dostępnych danych za lata 2006 i 2007, ale wiemy, że H2 był poważny.
H3 był lżejszy, ale nadal zdolny do jazdy w terenie. W latach 2006 i 2007 zaczynało się od 1150 funtów. W 2009 roku liczba ta wzrosła do 1312 funtów. W 2009 r. wersja pickup H3T miała ładowność 1090 funtów. H1 Alpha była prawdziwą bestią, a jej ładowność wyceniono na 3087 funtów w 2006 r. To prawie tona ładunku. Nic dziwnego, że te ciężarówki wymagały wytrzymałych zawieszeń.
Ładowność Hyundaia
Wczesne oferty Hyundaia nie zawierały konkretnych wartości ładowności w standardowych tabelach referencyjnych na lata 2006–2009. Accent, Elantra, Sonata, Azera, Tiburon, Tucson, Santa Fe i Veracruz mają puste pola. To samo dotyczy minivana Entourage i późniejszego sedana Genesis.
Nie musi to oznaczać braku mocy. Często oznacza to, że producent nie opublikował ani jednej wartości „maksymalnej ładowności”, ponieważ różniła się ona znacznie w zależności od wybranego silnika, poziomu wyposażenia i wyposażenia opcjonalnego. Jeśli szukasz tych specyfikacji, musisz je obliczyć samodzielnie: weź całkowitą masę pojazdu (GVWR) i odejmij od niej masę własną określoną numerem VIN. W przypadku samochodów subkompaktowych, takich jak Accent, uciąg jest prawdopodobnie mniejszy niż 800 funtów. W przypadku Veracruz jest to prawdopodobnie bliżej 1000 funtów. Ale na standardowych listach nie ma bezpośrednich numerów.
Ładowność Infiniti
Luksusowe sedany i crossovery Infiniti przewożą przyzwoity ładunek, ale nic nie dorównuje osiągom ciężarówki. Królem był SUV QX56, który w 2006 roku ważył 1440 funtów, a w latach 2008 i 2009 liczba ta wzrosła do 1553 funtów.
Crossover FX35 utrzymywał się na stałym poziomie 1183 funtów w latach 2006–2008, a następnie wzrósł do 1213 funtów w 2009 r. Modele FX45/FX50 ważyły 1091 funtów. w latach 2006-2008, następnie 1185 funtów. w 2009 roku.
Sedany były bardziej ograniczone. Ceny M35 i M45 zaczynały się odpowiednio od 996 funtów i 1010 funtów w 2008 roku. G35 i późniejsze G37 były lżejsze, a ich nośność wahała się od 886 do 1040 funtów. Sedan Q45 kosztował w 2006 roku 979 funtów. Jeśli planujesz przewozić pasażerów tymi pojazdami, zwróć uwagę na naklejkę na ramie drzwi. Luksusowe wykończenie zwiększa wagę.
Ładowność Isuzu
Isuzu zajmował niszową pozycję, ale był niezawodny. Ascender SUV niezmiennie oferował ładowność 1133 funtów w latach 2006–2008.
W przypadku pickupów sytuacja była inna. Średniej wielkości ciężarówki i-280 i i-290 oferowały 1532 funtów. w ich wczesnych latach. Do 2008 roku i-290 spadł do 1512 funtów. Większy i-350 kosztował początkowo 1190 funtów w 2006 r., wzrósł do 1516 funtów w 2007 r., a następnie osiągnął stabilny poziom 1260 funtów w 2008 r. Różnice wynikają prawdopodobnie z konfiguracji kabiny i długości łóżek.
Ładowność Jaguara
Luksusowe samochody Jaguara są ciężkie. Zmniejsza to ładowność. Sedan X-Type dostarczył 1058 funtów od 2006 do 2008 roku.
Seria XK poniosła straty. Ceny coupe XK zaczynały się od 815 funtów w 2008 r. i spadły do 772 funtów w 2009 r. Coupe XKR było podobne i ważyło 772 funty w latach 2008 i 2009. Limuzyny XJ8 i XJR nie mają publicznych maksymalnych dopuszczalnych ładowności, prawdopodobnie dlatego, że ich ciężkie aluminiowe nadwozia pozostawiały niewiele miejsca na ładunek, gdy pasażerowie byli zakwaterowani. Sedan XF wprowadzony w 2009 roku również ma puste dane.
Ładowność Jeepa
Jeep to przede wszystkim utylitaryzm. SUV Commander był na szczycie tej listy z wagą 1620 funtów w 2006 r., następnie spadł do 1310 funtów w 2007 r. i utrzymywał się na poziomie 1300 funtów w latach 2008 i 2009.
Grand Cherokee okazał się niezawodny – w 2006 r. ważył około 1100 funtów, a następnie ustabilizował się na poziomie 1050 funtów w 2007 r. i 1180 funtów w latach 2008 i 2009. Liberty utrzymywał się na niezmienionym poziomie 1150 funtów w latach 2006–2009.
Patriot i Compass były mniejsze i oba oferowały 925 funtów. Wrangler był nieprzewidywalny. Zaczęło się od 800 funtów w 2006 r., wzrosło do 1000 funtów w 2007 r. i tak pozostało. Wrangler Unlimited (4-drzwiowy) został wyceniony na 1000 funtów w latach 2008 i 2009, chociaż niektóre źródła za rok 2009 podają 1150 funtów, co prawdopodobnie zależy od konkretnego rozstawu osi i poziomu wyposażenia.
Ładowność Kia
SUV-y i crossovery Kia były konkurencyjne. Minivan Sedona był mocny i ważył 1532 funtów w latach 2007–2008. Dane za 2009 r. nie są dostępne, ale liczba ta prawdopodobnie mieściła się w tym samym przedziale.
Ceny Sorento zaczynały się od 1202 funtów w 2006 r., wzrosły do 1318 funtów w 2007 r., a następnie w 2008 r. osiągnęły cenę 1277 funtów. Ceny Sportage wahały się od 1195 do 1289 funtów.
Hatchbacki Rio były lekkie, ale dość mocne jak na swoje rozmiary, przy czym sedan ważył 1273 funtów, a wersja 5-drzwiowa 1200 funtów. SUV Borrego, wprowadzony na rynek w 2009 roku, był bestią ważącą 1815 funtów. To prawie dwa razy więcej niż w Sportage. Jeśli przewozisz ciężki sprzęt, Borrego będzie najlepszym wyborem.
Ładność Land Rovera
SUV-y Land Rovera są ciężkie, ale ich ładowność jest imponująca. LR3 był czołgiem. Zaczęło się od 1806 funtów w 2006 r., spadło do 1695 funtów w 2007 r., a następnie ustabilizowało się na poziomie 1325 funtów w 200 r.
Ładowność Mazdy
Gama Mazdy w tych latach obejmowała mieszankę użytkowych ciężarówek, ciasnych crossoverów i entuzjastycznych coupe. Jeśli ładujesz ciężarówkę Mazda B-Series, liczby są przewidywalne, ale ściśle stałe. Modele B2300 i B4000 miały ładowność 1260 funtów w latach 2006–2008. B3000, będący odnowionym Fordem Explorerem, w tych samych latach przewoził większy ładunek o wartości 1680 funtów. Do 2009 roku ładowność B2300 nieznacznie spadła do 1200 funtów.
Samochody osobowe były lżejsze. Mazda3 nie miała określonej ładowności, prawdopodobnie ze względu na różnorodność poziomów wyposażenia. Minivan Mazda5 nadawał się do codziennego przewozu ładunków, a jego masa wyniosła 1239 funtów w latach 2006 i 2007, a następnie spadła do 1191 funtów w latach 2008 i 2009. Wartość sedana Mazda6 wahała się od 1319 funtów w 2006 r. do 1080 funtów w 2007 r., ustabilizując się na poziomie 1082 funtów funtów w 2009 r. Wyczynowa MazdaSpeed6 była przeznaczona wyłącznie do jazdy i miała skromną ładowność 963 funtów.
Samochody sportowe odniosły ogromny sukces. MX-5 spadł z 637 funtów do 633 funtów w 2008 r. RX-8 spadł z 779 funtów do 754 funtów w 2009 r. Jeśli trzeba było przewieźć ludzi lub sprzęt, minivan MPV oferował przestronny 506 funtów. Waga kompaktowego SUV-a Tribute wahała się od 988 do 1057 funtów, a wersja hybrydowa osiągała masę 1083 funtów w 2008 roku.
Ładowność Mercedes-Benz
W tych sedanach i coupe niemiecka inżynieria przedkładała jakość jazdy nad samą pojemność ładunkową. Większość modeli klas C, CL i S nie posiada danych o ładowności, co sugeruje albo znikomą ładowność użytkową, albo brak danych ze strony producenta. Klasy CLS i CLK borykały się z tym samym brakiem informacji.
ML350 był niezawodnym samochodem ciężarowym. Ceny zaczynały się od 1616 funtów w 2006 r., wzrosły do 1635 funtów w 2007 i 2008 r. i pozostały na poziomie 1635 funtów w 2009 r. Modele ML500 i ML550 były same w sobie cięższe, ale nadal oferowały odpowiednio 1496 funtów i 1620 funtów ładowności w odpowiednich latach modelowych. Warianty AMG były bardziej rygorystyczne. ML63 AMG spadł do 1257 funtów w 2007 r., zniknął w 2008 r. i powrócił z wartością 1300 funtów w 2009 r.
SUV-y takie jak GL450 i GL550 były niezawodnymi końmi pociągowymi, oba ważyły 1620 funtów w latach 2007–2009. Klasa R była uniwersalna: począwszy od 2000 funtów w 2006 r., spadło do 1635 funtów w 2007 r. i ustabilizowało się na poziomie 1365 funtów w 2009 r. SLR McLaren był czystym supersamochód. Jego ładowność gwałtownie spadła z 626 funtów w 2007 r. do marnych 342 funtów w 2008 r., co udowadnia, że te samochody nie są przeznaczone do robienia zakupów spożywczych.
Udźwig rtęci
Mercury miał wspólne platformy z Fordem, więc specyfikacje dotyczące ładowności często odzwierciedlały parametry bliźniaczych modeli. Grand Marquis i Milan nie posiadały danych, prawdopodobnie ze względu na rozkład masy lub różnice w wyposażeniu. Montego również nie miał numerów.
Mountaineer, w istocie Ford Explorer, dźwigał duży ładunek. Zaczęło się od 1549 funtów w 2006 r., spadło do 1443 funtów w 2007 r. i utrzymywało się na tym poziomie do 2009 r. Jeśli potrzebowałeś więcej miejsca, minivan Monterey oferował stałą ładowność wynoszącą 1320 funtów w latach 2006–2008.
Kompaktowy SUV Mariner był wydajny, ale lżejszy. W latach 2006 i 2007 posiadał 1075 funtów. W latach 2008 i 2009 kwota ta nieznacznie spadła do 1059 funtów. Hybrydowa wersja Marinera była stale lżejsza i ważyła 920 funtów w latach 2006–2009. Sedan Sable nie miał podanej ładowności na lata 2008 i 2009.
Ładowność MINI
MINI zadbało o prostotę. To są małe samochody. Nigdy nie były przeznaczone do przewożenia ciężkich ładunków, ale mogły pomieścić kilku pasażerów i trochę bagażu.
Coupe Cooper Convertible niezmiennie wytrzymywało 771 funtów od 2006 do 2008 r. Coupe Cooper Hardtop było nieco bardziej wytrzymałe i ważyło 816 funtów od 2006 do 2008 r. Coupe Cooper Clubman weszło na rynek w 2008 r. i również miało wagę 816 funtów.
Do 2009 roku pojawiły się warianty John Cooper Works. Zarówno JCW Hardtop, jak i JCW Clubman utrzymały ten limit 816 funtów. Tymi pojazdami nie przewoziłeś materiałów budowlanych. Nosiłeś styl.
Ładowność Mitsubishi
Mitsubishi oferowało szeroki wybór opcji, od hałaśliwego pickupa Raider po praktyczny crossover Outlander.
Pickup Raider był bestią. Zaczęło się od 1590 funtów w 2006 r. i nieznacznie spadło do 1580 funtów w 2007 i 2008 r. Do 2009 r. zniknął z listy. Lancer ewoluował z 981 funtów w 2006 r., spadając do 1157 funtów w latach 2008 i 2009.
Outlander widział dzikie huśtawki. Zaczęło się od 904 funtów w 2006 r., podskoczyło do 1538 funtów w 2007 r., a następnie spadło do 1169 funtów w 2008 r. Endeavour utrzymywał 1055 funtów od 2006 do 2008 r. Eclipse sedan/coupe utrzymywał się na poziomie około 794 funtów do 2009 r., kiedy to wzrósł do 827 funtów. Cena Galanta wahała się od 937 funtów do 981 funtów w zależności od roku.
Ładność Nissana
Ciężarówki i SUV-y Nissana były pojazdami wagi ciężkiej. Pickup Titan był modelem wyróżniającym się. Zaczęło się od 1549 funtów w 2006 r., spadło do 1490 funtów w 2007 r., a następnie gwałtownie wzrosło do 2063 funtów w 2008 i 2009 r. To poważna nośność.
Frontier osiągał niezmiennie wyniki, ważąc 1464 funtów w latach 2006–2009. SUV Armada zaczynał od 1693 funtów w latach 2006 i 2007, a następnie spadł do 1453 funtów w latach 2008 i 2009. Pathfinder z czasem udoskonalał się, zwiększając się z 1424 funtów do 1554 funtów. funtów do 2008 r.
Sedany były lżejsze. Altima kosztowała w pierwszych latach 1199–1240 funtów, ale zniknęła z listy w 2009 r. Altima Hybrid ważyła pomiędzy 1053 a 1065 funtów. Cena Maximy wzrosła z 1073 GBP do 999 GBP, a następnie zniknęła. Sentra ucierpiała, spadając z 1036 funtów do 652 funtów w 2008 r. 350Z był samochodem sportowym, którego ładowność ograniczała się do zaledwie 553 funtów. Crossover Rogue ważył skromne 953 funty.
Pontiac Ładowność
Pontiac zamykał produkcję. W wielu modelach brakuje danych dotyczących pojemności ładunkowej, co odzwierciedla upadek marki lub zmianę priorytetów. G5, G6, G8, Grand Prix, Solstice i Vibe wykazały brakujące dane w różnych latach
Nośność to nie tylko ciężar tego, co wrzucasz na tylny bagażnik. Jest to całkowita waga pasażerów, ładunku i akcesoriów. Jeśli nie osiągniesz limitu, ryzykujesz uszkodzeniem zawieszenia, złym prowadzeniem lub poważniejszymi problemami. Poniżej znajdują się maksymalne dopuszczalne obciążenia popularnych marek od 2006 do 2009 roku.
Nośność Saturna
Saturn zamykał produkcję. Do 2009 roku firma wyprzedawała pozostałe zapasy. Podane liczby odzwierciedlają ten okres zachodu słońca.
Saturn 2006
Minivan Relay był koniem pociągowym.
– Przekaźnik: 1350 funtów
– VUE: 1331 funtów
– Jon: brak dostępnych danych
Saturn 2007
Pojawiły się nowe modele. Outlook nie działa.
– Perspektywy: 1678 GBP
– Przekaźnik: 1354 funtów.
– VUE Hybrid: 1511 funtów.
– Aura: 1009 funtów
– VUE: 1331 funtów
– Aura Hybrid, Ion, Sky: brak dostępnych danych
Saturn 2008
Zmniejszono ładowność VUE.
– Perspektywy: 1678 GBP
– Aura: 1009 funtów
– VUE Hybrid: 1111 funtów.
– VUE: 1000 funtów
– Astra: 893 funtów
– Niebo: brak dostępnych danych
Saturn 2009
Ostatnie pchnięcie. Pojemność Outlooka nieznacznie wzrosła.
– Perspektywy: 1709 GBP
– Aura: 1009 funtów
– VUE: 1000 funtów
– VUE Hybrid: 1111 funtów.
– Astra: brak danych
„Ładność to sztywna granica. Jej przekroczenie powoduje szybkie pogorszenie dynamiki samochodu.”
Dodatkowe funkcje Saturna:
– Dopuszczalna masa całkowita pojazdu Saturn (GVWR)
– Homologacja obciążenia osi Saturn (GAWR)
– Dopuszczalna masa całkowita zestawu Saturn (GCWR)
– Ładowność Saturna
– Ciężar własny Saturna
– Masa holowania przyczepy Saturn
Ładunek Potomka
Scion był skierowany do młodych ludzi. Mały rozmiar. Niska masa własna. Zwykle oznacza to duży udźwig w stosunku do rozmiaru.
Potomek 2006
– tC, xA, xB: brak danych
Potomek 2007
– tC: brak dostępnych danych
Potomek 2008
– tC, xB, xD: brak danych
Potomek 2009
– tC, xB, xD: brak danych
Brak danych Scion jest rozczarowujący. Te samochody były lekkie. Sedan tC prawdopodobnie z łatwością udźwignął około 1000 funtów. Jednak bez oficjalnych specyfikacji zawartych w tym zestawie danych nie możemy snuć założeń.
Dodatkowe funkcje Scion:
– Dopuszczalna masa całkowita pojazdu Scion (GVWR)
– Homologacja obciążenia osi Scion (GAWR)
– Dopuszczalna masa całkowita zestawu Scion (GCWR)
– Ładunek Sciona
– Masa własna Scion
– Masa holowania przyczepy Scion
Inteligentna ładowność
Małe samochody mają małą ładowność. Fizyka jest bezlitosna.
inteligentny 2008
– fortwo: 463 funty
To wszystko. Jedna osoba, może torba. Jeśli umieścisz dwie osoby dorosłe w fortwo, limit pojemności ładunkowej zostanie osiągnięty.
Dodatkowe cechy smarta:
– Inteligentny wskaźnik masy całkowitej pojazdu (GVWR)
– Dopuszczalny inteligentny nacisk na oś (GAWR)
– Inteligentna masa całkowita zestawu (GCWR)
– Inteligentna ładowność
– Inteligentna waga własna
– Inteligentna masa przyczepy ciągnionej
Ładowność Subaru
Subaru utknęło z napędem na wszystkie koła (AWD). To dodaje wagi. Nośność jest niewielka, ale stabilna.
Subaru 2006
– Impreza Outback Sport: 1132 funtów.
– Wóz starszego typu: 1300 funtów.
– Outback: 1245 funtów.
– Starsza wersja sedana: 1200 funtów.
– B9 Tribeca: 1560 funtów.
– Leśniczy: 1060 funtów.
– Baja: 1070 funtów.
– Impreza Wagon: 995 funtów
– Impreza Sedan: 955 funtów
– Impreza WRX STI: 794 funtów.
WRX STI ma niski wynik. Części sportowe zwiększają masę własną, nie poprawiając ładowności.
Subaru 2007
– B9 Tribeca: 1560 funtów.
– Impreza Outback Sport: 1132 funtów.
– Impreza Wagon: 995 funtów
– Impreza Sedan: 955 funtów
– Starszy wagon: 1290 funtów.
– Leśnik: 1010 funtów
– Starszy sedan: 1055 funtów
– Outback: 995 funtów
Subaru 2008
– Impreza WRX STI: 1080 funtów.
– Impreza Outback Sport: 1082 funtów.
– Outback: 1085 funtów.
– Dziedzictwo: 1055 funtów
– Leśnik: 1010 funtów
– Impreza Wagon: 976 funtów.
– Impreza Sedan: 856 funtów
– Tribeca: 660 funtów.
Pojemność ładunkowa Tribeca tutaj gwałtownie spadła. Dlaczego? Prawdopodobne zwiększenie masy własnej lub ograniczenie masy całkowitej pojazdu (GVWR). 660 funtów to niewiele jak na trzyrzędowy SUV.
Subaru 2009
– Leśniczy: 1230 funtów.
– Outback: 1078 funtów.
– Dziedzictwo: 1055 funtów
– Tribeca: 660 funtów.
W przypadku niektórych modeli ładowność ustabilizowała się lub poprawiła. Forester zwiększył tę liczbę o ponad 200 funtów w porównaniu z 2008 rokiem.
Dodatkowe funkcje Subaru:
– Dopuszczalna masa całkowita pojazdu Subaru (GVWR)
– Zezwolenie na obciążenie osi Subaru (GAWR)
– Dopuszczalna masa całkowita Subaru dla kombinacji (GCWR)
– Ładowność Subaru
– Masa własna Subaru
– Masa przyczepy ciągnionej Subaru
Ładowność Suzuki
Suzuki zajmował niszową pozycję. XL7 był „pudełkiem”. Wysoki potencjał nośności.
Suzuki 2006
– XL7: 1168 funtów
– Grand Vitara: 1175 funtów
– Forenza: 981 funtów
– Aerio: 955 funtów
– Reno: 941 funtów
– Werona: brak dostępnych danych
Suzuki 2007
-XL7: 1626 funtów
– Inne modele: brak danych
XL7 znacznie zwiększyło sylwetkę. 1626 funtów to dobra cena za średniej wielkości SUV-a z tamtej epoki.
Suzuki 2008
-XL7: 1626 funtów
– Grand Vitara: 1178 funtów
– Reno: 926 funtów
– Forenza: 926 funtów
– SX4: 893 funtów
Suzuki 2009
– SX4: 893 funtów
– Inne modele: brak danych
Równik pojawił się w 2009 roku, ale nie ma danych na temat jego nośności. Marka wygasała swoją działalność.
**Dodatkowy
