Inzicht in het laadvermogen en de veiligheidslimieten van voertuigen

Je bent er geweest. Je staat op je oprit met vier boodschappentassen in je handen, waarvan er één al opengespleten is. De melk verzamelt zich op de stoep. Of misschien probeer je een stapel oude schoolboeken naar de stoep te sjouwen. Het is lastig. Het is inefficiënt. Je onderrug schreeuwt uit protest. Menselijke armen zijn niet ontworpen als kraanvogels.

Auto’s kampen met hetzelfde probleem. Alleen op een veel zwaardere schaal.

Wij behandelen onze voertuigen als muilezels. We gooien koelers, meubels en dozen achterin een SUV of in de laadbak van een pick-up. We gaan ervan uit dat de machine het aankan. Maar als u een voertuig overlaadt, maakt u niet alleen maar een puinhoop. Je belast de motor. Je bakt de transmissie. U maakt van uw woon-werkverkeer een potentieel gevaar voor alle anderen op de snelweg.

Het kennen van het laadvermogen van uw voertuig is niet slechts een getal op een sticker. Het is een harde grens. Als u deze oversteekt, riskeert u een defecte ophanging, remproblemen en verlies van controle. Dit is het gewicht dat uw voertuig daadwerkelijk kan dragen.

Payload definiëren

Payload is het totale gewicht van alles wat uw voertuig vervoert. Dit omvat mensen. Het is inclusief bagage. Het bevat de spullen die op het dak zijn vastgebonden. Het bevat het reservewiel en de krik.

De meeste chauffeurs vergeten de passagiers. Jouw lichaamsgewicht telt. Het gewicht van uw hond telt. Technisch gezien telt de riem van de hond. Als je het passagiersgewicht negeert, ben je al over je limiet heen voordat je ook maar één doos in de kofferbak hebt gezet.

Dit getal vertelt u precies hoeveel vracht u kunt laden. Het bepaalt ook hoeveel ritten u moet maken. Als u het verkeerd raadt, maakt u extra reizen. Als je te hoog gokt, speel je Russische roulette met je as.

Waar u uw limiet kunt vinden

Het antwoord staat niet in de brochure. De brochure is marketingpluis. Het zit in de deurpost.

Kijk naar het Banden- en laadinformatielabel. Het bevindt zich op de B-stijl van het portier aan de bestuurderszijde. Sommige fabrikanten plaatsen het op het deksel van het dashboardkastje. Controleer uw gebruikershandleiding als de deur bloot is.

Op deze sticker staan ​​twee kritische getallen vermeld.

  1. Totaallimiet voor inzittenden en vracht: Dit is uw maximale gewicht. Het omvat iedereen in de auto.
  2. Leeggewicht: Het gewicht van het voertuig met standaarduitrusting.
  3. Bruto voertuiggewicht (GVWR): Het maximale totale gewicht van het voertuig zelf.

Hier is de wiskunde. Het is niet ingewikkeld.

Maar wacht. Dat is theoretisch. Het echte leven voegt passagiers toe.

Als uw SUV een maximaal laadvermogen van 1.000 pond heeft. En je hebt vijf volwassenen in de auto. Elke volwassene weegt 180 pond. Dat is 900 pond verdwenen. Je hebt nog 100 pond over. Dat is één koffer. Misschien twee. Geen vleugel. Geen bank.

Waarom het ertoe doet

Overbelasting doet meer dan alleen uw garantie vervallen. Het verandert hoe het voertuig zich gedraagt.

  • Remafstand neemt toe: Zwaardere voertuigen hebben meer tijd nodig om te stoppen. De natuurkunde geeft niets om je beweegschema.

Uitzoeken hoeveel gewicht je daadwerkelijk kunt vervoeren is geen rocket science, maar je moet wel eerst rekenen voordat je gaat laden. De meeste mensen kijken er gewoon naar. Dat is een vergissing. U heeft twee cijfers nodig: het bruto voertuiggewicht (GVWR) en het leeggewicht. Trek het een van het ander af en je krijgt je laadvermogen.

Laten we eens kijken wat die acroniemen eigenlijk betekenen, zodat je niet alleen maar in verwarring naar een sticker staart.

De berekening van de GVWR versus het rijklaar gewicht

Het bruto voertuiggewicht (GVWR) is de harde limiet die door de fabrikant is vastgesteld. Het is het maximale veilige gewicht van het hele voertuig. Dat omvat het staal en het glas, ja, maar ook elke druppel vloeistof (brandstof, olie, koelvloeistof) en elk vastgeschroefd accessoire. Passagiers toevoegen. Voeg vracht toe. Voeg die zware gereedschapskist in het bed toe. Als je dit aantal overschrijdt, speel je met vuur. Rem vervagen. Banden klapbanden. Structurele vermoeidheid. Dat wil je niet.

U vindt dit nummer op een gele of witte sticker op de deurpost aan de bestuurderszijde. Als u dat kwijt bent, raadpleeg dan de gebruikershandleiding of een gerenommeerde database.

Leeggewicht is eenvoudiger. Het is hoeveel de vrachtwagen weegt als hij stilstaat. Geen passagiers. Geen lading. Gewoon het voertuig zelf met een volle tank benzine en alle benodigde vloeistoffen bijgevuld.

De wiskunde is brutaal eenvoudig

De formule voor hoe u het laadvermogen van uw voertuig berekent is eenvoudig aftrekken:

GVWR – Rijklaar gewicht = laadvermogen

Hier is een realistisch voorbeeld. Stel dat u een middelgrote vrachtwagen heeft met een GVWR van 6.000 pond. De fabrikant vermeldt het leeggewicht op 4.800 pond.

6.000 – 4.800 = 1.200 pond.

Dat is alles. Je hebt 1200 pond om mee te spelen. Die 1.200 pond omvat de bestuurder, passagiers, aftermarket-wielen, bedvoeringen, gereedschap en wat je nog meer in bed gooit. Het is gemakkelijk om die limiet te overschrijden met een paar vrienden en wat spullen.

“Het laadvermogen is niet slechts een getal; het is het verschil tussen een veilige reis en een catastrofale mislukking.”

Specificaties laadvermogen vrachtwagen

Maakt het uit of je in een sedan rijdt of in een full-size dual? Absoluut. De wiskunde blijft hetzelfde, maar de marges veranderen drastisch.

Auto’s hebben doorgaans een lager laadvermogen in verhouding tot hun formaat, omdat de ophanging en het frame niet zijn gebouwd voor zware lasten. Vrachtwagens zijn anders. Ze zijn gebouwd om te werken. Maar zelfs binnen het vrachtwagensegment zijn er enorme verschillen. Een licht uitgeruste halve ton zou een laadvermogen van 1.500 pond kunnen bieden. Een exemplaar met zware opties en een zwaar ophangingspakket kan tot 1.000 pond dalen omdat die extra componenten gewicht toevoegen.

Daarom varieert het leeggewicht zo sterk tussen twee vrachtwagens van hetzelfde modeljaar. De opties stapelen zich op. Leer, trekpakketten, grotere banden, dubbele achterwielen: ze vreten allemaal een kostbare hoeveelheid laadvermogen op.

Als u kijkt naar het laadvermogen van de vrachtwagen, kijk dan niet alleen naar het trekvermogen. Het slepen en het laadvermogen zijn met elkaar verbonden, maar verschillend. Je kunt een zware aanhangwagen trekken en dat nog steeds

Je zou geen gipsplaat van 1,80 meter hoog in een compacte hatchback stoppen. Dat is gewoon natuurkunde. Maar je hebt ook geen zware machine van klasse 8 nodig om drie zakken met producten uit de supermarkt te halen. Het onderscheid tussen wat een vrachtwagen vervoert en wat een personenvoertuig beweegt, komt neer op één specifieke maatstaf: de lading. En in tegenstelling tot slepen, waarbij het gaat om het trekken van gewicht achter u, gaat de lading over wat er in of op het voertuig zit.

Voor vrachtwagens impliceert het laadvermogen meestal een zwaardere, dichtere lading. Maar voordat u gaat berekenen hoeveel hout er in uw bed past, moet u begrijpen hoe de overheid deze machines classificeert. In de Verenigde Staten zijn vrachtwagens niet alleen ‘groot’ of ‘klein’. Ze worden gedefinieerd door hun bruto voertuiggewicht (GVWR). Dit is het maximale totale gewicht dat het voertuig veilig kan verwerken, inclusief het leeggewicht van de vrachtwagen zelf plus passagiers, brandstof en vracht.

De acht klassen van vrachtwagengewicht

De Amerikaanse regering verdeelt de GVWR in acht verschillende klassen. Het is een rigide systeem. Als uw vrachtwagen de limiet voor één klasse overschrijdt, wordt deze juridisch gezien de volgende. Hier is de uitsplitsing:

  • Klasse 1: Tot 2.722 kg (6.000 pond). Dit omvat de meeste pick-ups van een halve ton, zoals de Ford F-150 of Chevy Silverado 1500.
  • Klasse 2: Tot 10.000 pond (4.536 kg). Bevat vaak vrachtwagens van driekwart ton.
  • Klasse 3: Tot 14.000 pond (6.350 kg). Deze beginnen het middelzware gebied te betreden.
  • Klasse 4: Tot 16.000 pond (7.258 kg).
  • Klasse 5: Tot 19.500 pond (8.845 kg). Nog steeds middelzwaar, maar het wordt serieus.
  • Klasse 6: Tot 26.000 pond (11.793 kg). De drempel voor zwaar werk begint hier.
  • Klasse 7: Tot 33.000 pond (14.969 kg).
  • Klasse 8: Alles boven de 33.000 pond. Hier vindt u semi-vrachtwagens en dumptrucks.

Licht, gemiddeld of zwaar?

Het Department of Transportation (DOT) vereenvoudigt dit raster in drie bredere emmers. Om wettelijke en praktische redenen helpt het om te weten in welke emmer uw installatie valt.

Lichte vrachtwagens omvatten klasse 1 en 2. Dit zijn de werkpaarden voor kleine bedrijven en aannemers die de gewichtsbeperkingen op de snelweg niet hoeven te overschrijden.

Middelzware vrachtwagens bestrijken klasse 3 tot en met 5. Denk aan bestelbussen, bakwagens en grotere commerciële pick-ups.

Zware vrachtwagens omvatten klasse 6 en hoger. Deze vereisen in sommige staten verschillende vergunningen en worden geconfronteerd met strengere emissie- en veiligheidsvoorschriften.

Het kennen van je klas is belangrijk. Het bepaalt de verzekeringskosten, registratiekosten en de wettelijke limieten voor wat u kunt laden zonder uw schorsing te verbreken of de federale wetgeving te overtreden. Als u een Klasse 1-voertuig overbelast tot een Klasse 2-bereik, riskeert u niet alleen een klapband. Je riskeert boetes

Vrachtwagenchauffeurs zweten de cijfers. Dat doe je niet. Als u achter het stuur van een sedan zit, maakt u zich waarschijnlijk nooit zorgen over het laadvermogen van uw voertuig. Een vader vraagt ​​niet of er genoeg ruimte is voor drie kinderen en bagage. De marges zijn gewoon te krap voor auto’s.

Alles wat zwaar genoeg is om de grenzen van een auto te overschrijden, past waarschijnlijk toch niet in de kofferbak.

Maar het negeren van gewicht heeft consequenties. Uw planning moet rekening houden met elke ziel in het voertuig. De meeste fabrikanten gaan uit van een standaardgewicht van 68 kilogram per persoon.

Beschouw een lege stoel als een toegestane hoeveelheid gewicht. Die achterste rij ontworpen voor drie personen? Het is een bankrekening van 450 pond (204 kilogram). Zodra je dat uitgeeft, worden de zaken wankel.

“De meeste autofabrikanten houden rekening met 68 kilogram per persoon per zitplaats.”

SUV’s spelen een ander spel. Ze dragen veel meer gewicht dan een sedan. Maar dat betekent niet dat je ze als vrachtvervoerders kunt behandelen. De natuurkunde verandert. De schorsing verandert.

SUV-laadvermogenlimieten en reële ladingen

Het hogere zwaartepunt van een SUV maakt de verdeling van het laadvermogen van cruciaal belang. Als je te veel achterin gooit, gaat het rijgedrag sneller achteruit dan bij een auto.

Denk eens aan het verschil tussen een compacte crossover en een full-size transportwagen. Een compacte SUV kan een laadvermogen van ongeveer 1.000 pond hebben. Een grote SUV op vrachtwagenbasis kon meer dan 1.500 pond aan.

Maar hier is het addertje onder het gras.

Die 1.500 pond is niet alleen voor vracht. Ze omvatten de bestuurder, passagiers en brandstof. Als je vijf volwassenen en een imperiaal inlaadt, eet je die capaciteit al snel op.

Een veel voorkomende fout? Ervan uitgaande dat ‘maximaal slepen’ gelijk is aan ‘maximaal laadvermogen’. Het zijn afzonderlijke maatstaven. Trekvermogen kijkt naar de trekhaak. Payload kijkt naar de banden en ophanging.

Als het laadvermogen van uw SUV wordt gemaximaliseerd door mensen en uitrusting, kunt u het nominale vermogen niet legaal of veilig slepen. De remmen houden het niet tegen. De banden kunnen kapot gaan.

Controleer dus uw deurpoststicker. Niet de brochure. Op de sticker staat de specifieke limiet voor uw VIN vermeld.

De aantallen variëren per trim. Een beladen Luxury-uitrusting weegt vaak meer en vreet al aan de lading voordat u zelfs maar een tas hebt geladen.

Is het het risico waard? Waarschijnlijk niet.

We zullen hierna naar de werkelijke cijfers kijken.

Het idee dat een SUV zich op het perfecte kruispunt van functionaliteit en comfort bevindt, is verleidelijk. Hij belooft de trekkracht van een pick-up met het verfijnde rijgedrag van een sedan. Maar de realiteit van het laadvermogen gaat minder over veelzijdigheid en meer over natuurkunde. Een SUV kan over het algemeen meer vervoeren dan een personenauto, maar aanzienlijk minder dan een speciaal gebouwde vrachtwagen.

Het ontwerp vergemakkelijkt het laden. Klap de achterbank neer en je hebt een holle laadruimte met een vlakke vloer. Dit is ideaal voor grote spullen, kampeeruitrusting of renovatiebenodigdheden. Maar in tegenstelling tot een pick-up kun je de lading niet oneindig stapelen. Het dak vormt een hard plafond. Belangrijker nog is dat het behandelen van het laadvermogen van een SUV zoals dat van een vrachtwagen een recept is voor rampen.

De natuurkunde van overbelasting

Het gevaar gaat niet alleen over het verpletteren van de ophanging. Het gaat om stabiliteit. SUV’s zitten hoger van de grond. Hierdoor wordt het zwaartepunt verhoogd. Wanneer je een SUV overbelast, verschuif je dat gewicht naar boven. Het voertuig wordt topzwaar.

Deze geometrie maakt rollovers veel waarschijnlijker. Een beladen sedan is stabiel. Een beladen SUV vormt een kantelgevaar. Fabrikanten weten dit. Dat is de reden waarom de angst van de consument tot aanzienlijke technische veranderingen heeft geleid. Elektronische stabiliteitscontrole (ESC) is nu standaard op de meeste modellen. Deze systemen detecteren slippen en passen individuele remmen toe om de controle terug te krijgen. Maar geen enkele software kan de zwaartekracht trotseren als de belasting simpelweg te zwaar is.

Wettelijke vereisten en veiligheidslabels

Toezichthouders zijn tussenbeide gekomen om de grenzen duidelijk te maken. Sinds september 2004 heeft de National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) specifieke etikettering verplicht gesteld. Elk voertuig met een bruto voertuiggewicht (GVWR) van minder dan 4.536 kg (10.000 pond) moet een sticker op de deurpost hebben.

Op dit label staat het maximale gezamenlijke gewicht van alle inzittenden en bagage vermeld. Het is geen suggestie. Het is een wettelijke limiet. De sticker berekent het totaal toegestane gewicht. Je trekt het gewicht van de passagiers ervan af. Wat overblijft is uw werkelijke laadvermogen. Het negeren ervan doet de veiligheid teniet.

“Hoewel de perceptie van SUV’s is dat ze geweldig zijn voor het vervoeren van vracht en zowel op de weg als op de weg geschikt zijn, beschouwen velen ze ook als potentieel gevaarlijk.”

Dus waar laat dit je achter? Als u zware materialen moet verplaatsen, is een SUV wellicht het verkeerde gereedschap. Op de volgende pagina wordt onderzocht of u dat laadvermogen daadwerkelijk kunt vergroten of dat u vastzit aan de fabriekslimiet.

Grenzen verleggen

U kent het laadvermogennummer van uw vrachtwagen. Het staat op de sticker. Maar wat als de lading die u vervoert niet binnen die limiet past? Je zit vast. Of je bent in de verleiding om de wiskunde te negeren. Niet doen. Overbelasting is roekeloos. Het doodt. Het ruïneert assen. Het trekt niet voor niets de aandacht van de politie. Een bekeuring voor onveilig laden is het minste van uw zorgen als uw banden kapot gaan op de snelweg.

Dus, hoe draag je meer? Je voegt niet alleen gewicht toe. Je upgradet het tuig.

De sleeppakketoplossing

Fabrikanten laten u niet in de steek. Ze bieden optionele trekpakketten aan. Dit zijn niet zomaar badges. Het zijn functionele upgrades die zijn ontworpen om zwaardere lasten aan te kunnen. De inhoud verschilt per merk. Ford geeft je misschien een trailer-app. GMC zou een zwaar koelsysteem kunnen installeren. Maar het doel is hetzelfde: de prestaties verhogen en tools toevoegen.

Wat zit er eigenlijk in de doos?
Aanhangwagenbedrading. Plug-and-play.
Heavy-duty trekhaak. Hoger beoordeeld dan standaard.
Veiligheidskettingen. Verplicht, maar vaak geüpgraded.
Motorupgrades. Grotere cilinderinhoud. Meer koppel.
Remverbeteringen. Remklauwen, rotoren, lijnen.
Koelsystemen. Grotere radiatoren of extra oliekoelers.

Deze toevoegingen verhogen de effectieve capaciteit van het voertuig. Ze veranderen niets aan het laadvermogen dat op de deurstijl is afgedrukt. Maar ze zorgen ervoor dat het voertuig de stress van zware ladingen kan beheersen zonder te smelten.

De cijfers controleren

Je hebt specifieke gegevens nodig. Geen gissingen. In het onderstaande diagram vindt u het maximale laadvermogen in ponden voor verschillende modellen. Als het nummer leeg is, waren er geen gegevens beschikbaar voor dat jaar. Dat is gebruikelijk bij luxe sedans of oudere modellen.

Acura-lading

Jaar Model Maximaal laadvermogen (lbs)
2006 MDX
2006 RL
2006 RSX
2006 TL
2006 TSX
2007 MDX 1158
2007 RL
2007 RDX 870
2007 TL
2007 TSX 850
2008 MDX 1158
2008 RL
2008 RSX 870
2008 TL
2008 TSX 850
2009 MDX 1158
2009 RL
2009 RSX 870
2009 TSX 850

Meer Acura-specificaties:
– Acura GVWR
– Acura GAWR
– Acura GCWR
– Acura vrachtdraagvermogen
– Acura rijklaar gewicht
– Acura-trekvermogen

Audi Payload

Jaar Model Maximaal laadvermogen (lbs)
2006 A3
2006 A4
2006 A6
2006 A8 1213
2006 S4
2006 TT 728
2007 A3
2007 A4
2007 A6
2007 A8
2007 Q7
2007 RS4
2007 S4
2007 S6
2007 S8 1213
2008 A3
2008 A4
2008 A5
2008 A6
2008 A8
2008 Q7
2008 R8
2008 RS4
2008 S4
2008 S5
2008 S6
2008 S8
2008 TT
2009 A3
2009 A4
2009 A5
2009 A8
2009 Q7
2009 R8
2009 S4
2009 S5
2009 S8
2009 TT

Meer Audi-specificaties:
– Audi GVWR
-Audi GAWR
– Audi GCWR
– Audi laadvermogen
– Audi leeggewicht
– Audi-trekvermogen

BMW-lading

Jaar Model Maximaal laadvermogen (lbs)
2006 325 1058
2006 330 1058
2006 525 1102
2006 530 1102
2006 550 1102
2006 650 838
2006 750 1058
2006 760
2006 M3
2006 M5 1058
2006 M6 941
2006

Chevrolet-belastingslimieten per model

Chevy plakte halverwege de jaren 2000 niet alleen badges op vrachtwagens. Ze hebben ze afgestemd. Het laadvermogen vertelt u wat u daadwerkelijk in de laadbak of over de achteras kunt vervoeren voordat de vering klaagt. Het is geen suggestie. Het is een harde grens.

Chevrolet-modellen uit 2006

De Avalanche 1500 haalde 1387 lbs. De 2500-versie? 2072 pond. Groot verschil in framestijfheid. De Aveo, Cobalt, Corvette, Equinox, Impala, Malibu, Monte Carlo, SSR, Uplander: geen enkele had een nominale lading in deze dataset. Raad het niet. Controleer de sticker.

Colorado had een gewicht van 1532 pond. Expressbestelwagens waren werkpaarden met een gewicht van 2306 pond. HHR? Slechts 900 pond. Vul die achterbank niet met zand. Silverado 1500 Classic was uit, maar de nieuwe 1500 woog 1913 lbs. Hybride? Tot 1162 pond. SS? 1253 pond. HD-modellen opgeschaald: 3129 (1500 HD), 3606 (2500 HD) en maar liefst 5169 lbs voor de 3500 HD. Suburban 1500 had 1731 lbs. 2500-versie sprong naar 2828. Tahoe was lichter op 1522. TrailBlazer slaagde erin 1194. EXT? 1429.

Chevrolet-modellen uit 2007

Lawine daalde tot 1258 lbs. Colorado bleef sterk op 1316. Express bleef op 2306. HHR en HHR Panel bleven op 900. Silverado 1500 daalde aanzienlijk naar 1658. Klassieke versies hielden de 1500 op 1913, Hybrid op 1162, SS op 1253 en 1500 HD op 3129. 2500 HD Classic bleef op 3606. Nieuwe 2500 HD vermeld op 3458. 3500 Classic had zijn 5169. 3500-model had geen gegevens. Suburban 1500 daalde naar 1593. 2500 daalde naar 2561. Tahoe sprong naar 1835. TrailBlazer bleef 1194. Uplander leeg.

Chevrolet-modellen uit 2008

Avalanche 1500 herstelde zich tot 1444. Colorado hield 1316 vast. Express 2306. HHR/HHR Panel 900. Silverado 1500 op 1652. 2500 HD op 3458. 3500 HD raakte 3621. Suburban 1500 op 1593. 2500 op 2561. Tahoe op 1835. Tahoe Hybrid iets minder in 1830. TrailBlazer 1194. Uplander geen.

Chevrolet-modellen uit 2009

Avalanche 1500 verlaagd naar 1333. Colorado gedaald naar 1250. Express split: 1500 op 2306, 2500 op 3262, 3500 op 4147. HHR/HHR Panel 900. Silverado 1500 bleef 1652. 2500 HD tot 3480. 3500 HD tot 3873. Voorstedelijk 1500/2500 ongewijzigd op 1593/2561. Tahoe 1835. Tahoe Hybrid 1830. TrailBlazer 1194. Doorkruis geen.

“Payload gaat niet alleen over gewicht. Het gaat over veiligheid. Overbelasting doodt banden en remmen.”

Chrysler-capaciteitsgegevens

Chrysler was hier niet zwaar op vrachtwagens. Vooral bestelwagens en SUV’s kregen beoordelingen. Sedans? Meestal nul of ongedefinieerd in deze bladen.

Chrysler-modellen uit 2006

300, 300C, Crossfire, Pacifica, PT Cruiser, Sebring, Town & Country – allemaal blanco. Geen nominale lading.

Chrysler-modellen uit 2007

Aspen sprong erin met een gewicht van 1600 pond. PT Cruiser verrassend sterk in 1907. Pacifica light op 889. Town & Country op 1200. Andere blanco.

Chrysler-modellen uit 2008

Aspen bleef op 1600. Pacifica daalde naar 865. PT Cruiser daalde naar 889. Town & Country hield 1200. Rest blanco.

Chrysler-modellen uit 2009

Aspen 1600. Aspen Hybrid 1500. PT Cruiser blanco. Rust leeg.

Dodge Payload-specificaties

Dodge bracht de kracht en de vervoerders mee. Ramwagens zijn hier de sleutel.

Dodge-modellen uit 2006

Caravan 1682. Oplader 1270. Dakota 1750. Durango 1750. Grand Caravan 1700. Magnum 1270. Ram 1500 1750. Ram 2500 3020. Ram 3500 massief bij 4660. Sprinter Van 2500 3950. Sprinter Van 3500 3950. Sprinter Wagon 2500 4824. Stratus, Viper blanco.

Dodge-modellen uit 2007

Kaliber blanco. Caravan 1682. Charger 1270. Dakota gedaald tot 1710. Durango hield 1750. Grand Caravan 1700. Magnum 1270. Nitro 1150. Ram 1500 1750. Ram 2500 tot 3130. Ram 3500 tot 4780. Sprinter Van 2500 tot 3766. Sprinter Van 3500 t/m 4350. Sprinter Wagon 2500 t/m 3074.

Dodge-modellen uit 2008

Avenger, Calibre, Challenger blanco. Oplader 1270. Dakota gedaald tot 1630. Durango tot 1780. Grand Caravan leeg. Magnum 1270. Nitro 1150. Ram 1500 t/m 1810. Ram 2500 t/m 3210. Ram 3500 t/m 4870. Sprinter Van 2500/3500/Wagon 2500 ongewijzigd. Adder leeg.

Dodge-modellen uit 2009

Avenger, Caliber, Challenger, Grand Caravan, Journey, Viper blanco. Oplader 1270. Dakota 1630. Durango 1780. Durango Hybrid 1500. Nitro 1150. Ram 1500 gedaald naar 1490. Ram 2500 tot 3260. Ram 3500 gedaald naar 3560. Sprinter Van 2500/3500/Wagon 2500 ongewijzigd.

Ford-laadvermogenbeoordelingen

Ford domineerde de bestelwagen- en zware vrachtwagenruimte. Bestelwagens uit de F-serie en Super Duty hadden een echt gewicht.

Ford-modellen uit 2006

Crown Victoria, Five Hundred, Freestyle, Fusion, GT, Mustang, Taurus blanco. E 150 bij 1930. E 250 bij 3435. E 350 Super Duty bij 4165. Escape 960. Escape Hybrid 1040. Explorer 1414. F 150 1640. F 250 3100. F 350 4000. Focus 990. Freestar 1200. Ranger 1260.

Ford-modellen uit 2007

Kroon Victoria blanco. E 150 sprong naar 3310. E 250 t/m 3700. E 350 Super Duty t/m 4200. Edge 1011. Escape 960. Escape Hybrid 1040. Expedition 1822. Expedition EL 1697. Explorer 1520. Explorer Sport Trac 1390. F 150 t/m 1650. F 250/350 ongewijzigd. Vijfhonderd blanco. Focus leeg. Freestar tot 1750. Freestyle blanco. Fusie leeg. Mustang leeg. Ranger 1260.

Ford-modellen uit 2008

E 150 3314. E 250 3624. E 3

Honda-lading

De Honda-serie uit dit tijdperk vertelt een verhaal van utilitaire intentie versus dagelijks woon-werkverkeer. De Ridgeline domineerde het vrachtwagensegment met een max. laadvermogen van 1.549 kg tussen 2006 en 2008. Dit veranderde pas in 2009, toen de officiële gegevens schaars werden, maar gedurende die drie jaar was het het werkpaard. De Odyssey-minivan bleef van 2006 tot en met 2008 stabiel op 1.349 lbs laadvermogen.

De piloot kwam in 2007 op de chat met een gewicht van 1.322 pond. Het bleef daar tot 2009. Als je een gezin van vijf personen en wat spullen vervoert, is dat het aantal om in de gaten te houden. De Element was kleiner maar pittig voor zijn formaat en bood in 2007 en 2008 200 kg. Eerdere jaren laten hiaten in de gegevens zien, maar het nut was er.

De Civic sedan begon sterk met een gewicht van 385 pond in 2007 en 2008. In 2009 verdwijnt die specificatie van openbare tabellen, waarschijnlijk als gevolg van variaties in de uitrusting. De Insight-hybride was klein wat betreft laadvermogen, met een vermogen van slechts 400 pond in 2006. Al het andere (de Accord, CR-V, Fit, S2000) toont geen openbare gegevens over het maximale laadvermogen voor deze specifieke jaren. Dat betekent meestal dat de limiet gebonden is aan het bruto voertuiggewicht (GVWR) minus het leeggewicht, dat enorm varieert per optiepakket.

HUMMER-lading

Hummer speelde geen spelletjes. De H2, gebouwd op een GMT820-platform gedeeld met Tahoe en Yukon, leverde in 2008 en 2009 een enorm max. laadvermogen van 2.200 lbs. In 2006 en 2007 ontbreken gegevens, maar we weten dat de H2 zwaar was.

De H3 was lichter maar nog steeds capabel. Het begon bij 1.150 pond in 2006 en 2007. Dat aantal steeg naar 1.312 pond in 2009. De H3T pick-upversie kwam in 2009 uit op 1.090 pond. De H1 Alpha was een beest, met een vermogen van 3.087 pond in 2006. Dat is bijna een ton aan laadvermogen. Het is geen wonder dat deze vrachtwagens zware ophangingen nodig hadden.

Hyundai-lading

Hyundai’s vroege aanbiedingen vermeldden geen specifieke laadvermogennummers in standaardreferentietabellen voor 2006-2009. The Accent, Elantra, Sonata, Azera, Tiburon, Tucson, Santa Fe en Veracruz tonen allemaal blanco vermeldingen. Hetzelfde geldt voor de Entourage minivan en de latere Genesis sedan.

Dit hoeft niet noodzakelijk een gebrek aan capaciteit te zijn. Het betekent vaak dat de fabrikant geen enkel ‘max. laadvermogen’-cijfer heeft gepubliceerd, omdat dit te veel fluctueerde afhankelijk van de motorkeuze, het uitrustingsniveau en de optionele uitrusting. Als u op zoek bent naar deze specificaties, moet u deze berekenen: neem de GVWR en trek het specifieke leeggewicht van uw VIN af. Voor kleine auto’s zoals de Accent ligt het laadvermogen waarschijnlijk onder de 800 kg. Voor de Veracruz is het waarschijnlijk dichter bij 1.000 lbs. Maar de directe nummers staan ​​niet in de standaardlijsten.

Infiniti-lading

De luxe sedans en cross-overs van Infiniti kunnen behoorlijke ladingen vervoeren, maar ze komen niet in de buurt van vrachtwagens. De QX56 SUV was de koning van de heuvel, trok in 2006 1.440 kg en klom naar 1.553 kg in 2008 en 2009.

De FX35-crossover bleef tussen 2006 en 2008 stabiel op 1.183 pond en steeg vervolgens naar 1.213 pond in 2009. De FX45/FX50 woog in 2006-2008 op 1.091 pond en in 2009 op 1.185 pond.

De sedans waren strakker. De M35 en M45 begonnen in 2008 met respectievelijk 996 lbs en 1.010 lbs. De G35 en latere G37 waren lichter, ongeveer 886 lbs tot 1.040 lbs. De Q45 sedan wist in 2006 979 pond te verwerken. Als u hierin passagiers plaatst, houd dan de sticker op de deurpost in de gaten. Luxe afwerking voegt gewicht toe.

Isuzu-lading

Isuzu was een niche, maar stoer. De Ascender SUV was consistent en bood tussen 2006 en 2008 1.133 kg laadvermogen.

De pick-up trucks vertelden een ander verhaal. De middelgrote vrachtwagens i-280 en i-290 boden in hun beginjaren allebei 1.532 pond. In 2008 was de i-290 gedaald tot 1.512 pond. De grotere i-350 begon in 2006 met een gewicht van 1.190 lbs, steeg naar 1.516 lbs in 2007 en kwam in 2008 uit op 1.260 lbs. De variaties zijn waarschijnlijk het gevolg van cabineconfiguraties en bedlengtes.

Jaguar-lading

De luxe auto’s van Jaguar zijn zwaar. Dat gaat ten koste van het laadvermogen. De X-Type sedan wist van 2006 tot 2008 1.058 kg te verwerken.

De XK-serie kreeg een klap. De XK-coupé begon in 2008 met een gewicht van 300 kg en daalde in 2009 tot 300 kg. De XKR-coupé was vergelijkbaar en woog in 2008 en 2009 230 kg. De XJ8- en XJR-sedans tonen geen openbare gegevens over het maximale laadvermogen, waarschijnlijk omdat hun zware aluminium carrosserieën weinig ruimte overlieten voor vracht als de passagiers eenmaal binnen waren. De XF sedan, geïntroduceerd in 2009, toont ook blanco gegevens.

Jeep-lading

Bij Jeep draait alles om nut. De Commander SUV leidde de aanval met 1.620 lbs in 2006, daalde vervolgens naar 1.310 lbs in 2007 en bleef op 1.300 lbs in 2008 en 2009.

De Grand Cherokee was solide, schommelde rond de 1.100 pond in 2006 en bleef vervolgens stabiel op 1.050 pond in 2007 en 1.180 pond in 2008 en 2009. De Liberty bleef vlak op 1.150 pond in de periode 2006-2009.

De Patriot en Compass waren kleiner en boden beide 925 lbs. De Wrangler was de wildcard. Het begon bij 800 pond in 2006, sprong naar 1.000 pond in 2007 en bleef daar. De Wrangler Unlimited (4-deurs) evenaarde de 1.000 lbs in 2008 en 2009, hoewel sommige bronnen uit 2009 1.150 lbs vermelden, waarschijnlijk afhankelijk van de specifieke wielbasis en uitrusting.

Kia Payload

De SUV’s en cross-overs van Kia waren competitief. De minivan uit Sedona was een krachtpatser en leverde van 2007 tot 2008 1.532 pond op. De gegevens van 2009 zijn verdwenen, maar lagen waarschijnlijk in hetzelfde bereik.

De Sorento begon in 2006 op 1.202 pond, steeg tot 1.318 pond in 2007 en vestigde zich vervolgens op 1.277 pond in 2008. De Sportage schommelde rond de 1.195 tot 1.289 pond.

De Rio-hatchbacks waren licht maar capabel vanwege hun formaat, met een vermogen van 1.273 kg voor de sedan en 1.200 kg voor de vijfdeurs. De Borrego SUV, geïntroduceerd in 2009, was een beest met een gewicht van 1.815 kg. Dat is bijna het dubbele van de Sportage. Als je zware spullen vervoert, was de Borrego de juiste keuze.

Land Rover-lading

De terreinwagens van Land Rover zijn zwaar, maar hun laadvermogen ook. De LR3 was een tank. Het begon op 1.806 pond in 2006, daalde tot 1.695 pond in 2007 en vestigde zich vervolgens op 1.325 pond voor 2008 en 2009.

De Range Rover was consistent op 1.360 lbs in 2006 en 2007, en zakte vervolgens naar 1.136 lbs in 2008 en 2009. De Range Rover Sport begon op 1.301 lbs en bleef op dat niveau tot en met 2009, hoewel een daling in 2009 naar 1.067 lbs suggereert dat een trim- of motorverandering de beoordeling beïnvloedde.

De LR2, geïntroduceerd in 2008,

Mazda-lading

Het aanbod van Mazda gedurende deze jaren bestond uit een mix van utilitaire vrachtwagens, krappe cross-overs en enthousiaste coupés. Als u een vrachtwagen uit de Mazda B-serie laadt, zijn de cijfers voorspelbaar maar duidelijk. De B2300 en de B4000 hadden beide een laadvermogen van 1260 lb van 2006 tot en met 2008. De B3000, een vernieuwde Ford Explorer-basis, vervoerde in diezelfde jaren een zwaardere lading van 1680 lb. In 2009 daalde de B2300 lichtjes tot 1200 lb.

Auto’s waren lichter. De Mazda3 had geen vermeld laadvermogen, waarschijnlijk vanwege variabele uitrustingsopties. De Mazda5 minivan was betrouwbaar voor dagelijkse vracht, met een gewicht van 1239 kg in 2006 en 2007, en daalde vervolgens naar 1191 kg in 2008 en 2009. De Mazda6 sedan varieerde van een maximum van 1319 kg in 2006 tot 1080 kg in 2007, en kwam in 2009 op ongeveer 1082 kg terecht. De krachtige MazdaSpeed6 was uitsluitend bedoeld om mee te rijden, met een mager laadvermogen van 963 lb.

Sportwagens kregen een zware klap. De MX-5 daalde van 637 lb naar 633 lb in 2008. De RX-8 daalde van 779 lb naar 754 lb in 2009. Als je mensen of uitrusting moest vervoeren, bood de MPV-minibus een ruime 1506 lb. De compacte SUV Tribute schommelde tussen 988 lb en 1057 lb, terwijl de hybride versie in 2008 1083 lb uitkneep.

Mercedes-Benz Payload

De Duitse techniek gaf bij deze sedans en coupés prioriteit aan de rijkwaliteit boven het ruwe trekvermogen. De meeste C-Klasse-, CL-Klasse- en S-Klasse-modellen tonen geen gegevens over het laadvermogen, wat duidt op een verwaarloosbare bruikbare capaciteit of een weglating van de fabrikant. De CLS- en CLK-klassen werden geconfronteerd met dezelfde stilte.

De ML350 was een solide vervoerder. Het begon bij 1616 lb in 2006, klom naar 1635 lb in 2007 en 2008 en bleef op dat niveau van 1635 lb in 2009. De ML500 en ML550 waren zelf zwaarder, maar haalden in hun respectieve jaren nog steeds respectievelijk 1496 lb en 1620 lb. De AMG-varianten waren strenger. De ML63 AMG daalde in 2007 naar 1257 lb, verdween in 2008 en keerde in 2009 terug naar 1300 lb.

SUV’s zoals de GL450 en GL550 waren consistente werkpaarden, die van 2007 tot en met 2009 beide 1620 kg vervoerden. De R-Klasse was veelzijdig, beginnend bij 2000 kg in 2006, daalde tot 1635 kg in 2007 en bereikte in 2009 een gewicht van 1365 kg. De SLR McLaren was een pure supercar. Het laadvermogen kelderde van 626 lb in 2007 naar een zielige 342 lb in 2008, wat bewijst dat deze auto’s niet zijn ontworpen voor boodschappen.

Mercury-lading

Mercury deelde platforms met Ford, wat betekende dat hun laadvermogenspecificaties vaak een weerspiegeling waren van hun tweelingmodellen. De Grand Marquis en Milan lieten geen gegevens zien, waarschijnlijk als gevolg van de gewichtsverdeling of de variabiliteit van de trim. Ook bij de Montego ontbrak het aan cijfers.

De Mountaineer, in wezen een Ford Explorer, droeg een zware lading. Het begon bij 1549 lb in 2006, daalde tot 1443 lb in 2007 en bleef daar tot en met 2009. Als je meer ruimte nodig had, bood de Monterey-minivan tussen 2006 en 2008 een stabiel 1320 lb -laadvermogen.

De compacte SUV Mariner was efficiënt maar lichter. In 2006 en 2007 bevatte de voorraad 1075 lb. In 2008 en 2009 daalde deze lichtjes naar 1059 lb. De Mariner Hybrid was van 2006 tot 2009 consistent lichter met 920 lb. De Sable sedan had geen vermeld laadvermogen voor 2008 en 2009.

MINI-lading

MINI hield het simpel. Dit zijn kleine auto’s. Ze waren nooit bedoeld om zware lasten te vervoeren, maar ze konden wel een paar passagiers en wat bagage vervoeren.

De Cooper Convertible hield van 2006 tot en met 2008 consistent 771 lb aan. De Cooper Hardtop was iets robuuster en droeg van 2006 tot 2008 816 lb. De Cooper Clubman ging de strijd aan in 2008, eveneens gewaardeerd voor 816 lb.

In 2009 verschenen de John Cooper Works-varianten. Zowel de JCW Hardtop als de JCW Clubman handhaafden die 816 lb -limiet. Je vervoerde hierin geen bouwmaterialen. Je vervoerde stijl.

Mitsubishi Payload

Mitsubishi bood een breed scala aan opties, van de rauwe Raider pick-up tot de praktische Outlander crossover.

De Raider-pick-up was een beest. Hij begon bij 1590 lb in 2006 en daalde lichtjes tot 1580 lb in 2007 en 2008. Hij verdween uit de lijst in 2009. De Lancer evolueerde, beginnend bij 981 lb in 2006, en daalde tot 1157 lb in 2008 en 2009.

De Outlander zag wilde schommelingen. Het begon bij 904 lb in 2006, steeg tot 1538 lb in 2007 en zakte vervolgens naar 1169 lb in 2008. De Endeavour was stabiel en hield van 2006 tot 2008 1055 lb vast. De Eclipse sedan/coupé bleef rond de 794 lb tot 2009, toen hij naar 827 steeg. pond. De Galant varieerde tussen 937 lb en 981 lb, afhankelijk van het jaar.

Nissan Payload

De vrachtwagens en SUV’s van Nissan waren de zware slagmensen. De Titan pick-up was een hoogtepunt. Het begon bij 1549 lb in 2006, zakte naar 1490 lb in 2007 en steeg vervolgens naar 2063 lb in 2008 en 2009. Dat is een serieuze transportcapaciteit.

De Frontier werkte consistent met een gewicht van 1464 pond van 2006 tot 2009. De Armada SUV begon met een gewicht van 1693 pond in 2006 en 2007 en zakte vervolgens naar 1453 pond in 2008 en 2009. De Pathfinder verbeterde in de loop van de tijd en steeg van 1424 pond naar 1554 pond in 2008.

Sedans waren lichter. De Altima schommelde in de beginjaren rond de 1199 lb tot 1240 lb, maar verdween in 2009 van de lijst. De Altima Hybrid bleef rond de 1053 lb tot 1065 lb. De Maxima daalde van 1073 lb naar 999 lb en verdween toen. De Sentra kreeg een klap te verduren en daalde van 1036 lb naar 652 lb in 2008. De 350Z was een sportwagen, die het laadvermogen beperkte tot slechts 553 lb. De Rogue-crossover had een bescheiden gewicht van 953 lb.

Pontiac-lading

Pontiac was aan het afbouwen. Veel modellen tonen geen gegevens over de payload, wat een weerspiegeling is van een merk dat in verval is of dat de prioriteiten verschuiven. De G5, G6, G8, Grand Prix, Solstice en Vibe vertoonden allemaal ontbrekende gegevens in verschillende jaren.

De compacte SUV Torrent was een betrouwbaar figuur. Hij vervoerde 1468 pond in 2006 en 2007, en daalde naar 1410 pond in 2008 en 2009. De Montana SV6 minivan kon 1246 pond vervoeren in

Het laadvermogen gaat niet alleen over wat u achterin gooit. Het is het totale gewicht van passagiers, vracht en accessoires. Mis je het doel, dan riskeer je schade aan de ophanging, slechte wegligging of erger. We kijken naar de maximale laadvermogens voor reguliere merken van 2006 tot 2009.

Saturnus-lading

Saturnus was aan het aflopen. In 2009 waren ze uitverkocht. De cijfers hier weerspiegelen dat schemertijdperk.

2006 Saturnus
De Relay-wagen was het werkpaard.
– Relais: 1350 lbs
– VUE: 1331 pond
– Ion: Geen gegevens beschikbaar

2007 Saturnus
Er kwamen nieuwe modellen binnen. De Outlook verscheen.
– Vooruitzichten: 1678 pond
– Relais: 1354 lbs
– VUE Hybride: 1511 lbs
– Aura: 1009 pond
– VUE: 1331 pond
– Aura Hybrid, Ion, Sky: geen gegevens

2008 Saturnus
De VUE-lading kreeg een klap.
– Vooruitzichten: 1678 pond
– Aura: 1009 pond
– VUE Hybride: 1111 lbs
– VUE: 1000 pond
– Astra: 893 pond
– Lucht: geen gegevens

2009 Saturnus
Laatste stand. De Outlook is een paar kilo aangekomen.
– Vooruitzichten: 1709 pond
– Aura: 1009 pond
– VUE: 1000 pond
– VUE Hybride: 1111 lbs
– Astra: Geen gegevens

“Het laadvermogen is een harde limiet. Als je deze overschrijdt, gaat de voertuigdynamiek snel achteruit.”

Meer Saturn-specificaties:
– Saturnus GVWR
– Saturnus GAWR
– Saturnus GCWR
– Saturnus vrachtcapaciteit
– Saturnus rijklaar gewicht
– Saturn-sleepvermogen

Scion-lading

Scion richtte zich op de jeugd. Kleine voetafdruk. Laag leeggewicht. Dat betekent meestal een hoog laadvermogen in verhouding tot de grootte.

2006 Telg
– tC, xA, xB: Geen gegevens

2007 Telg
– tC: Geen gegevens

2008 Telg
– tC, xB, xD: Geen gegevens

2009 Telg
– tC, xB, xD: Geen gegevens

Het gebrek aan gegevens voor Scion hier is frustrerend. Die auto’s waren licht. De tC-sedan kon waarschijnlijk gemakkelijk ongeveer 1000 pond dragen. Maar zonder officiële specificaties in deze dataset kunnen we het niet raden.

Meer Scion-specificaties:
– Telg GVWR
– Telg GAWR
– Telg GCWR
– Scion vrachtdraagvermogen
– Telg gewicht
– Trekvermogen van de Scion

slimme lading

Kleine auto’s hebben een klein laadvermogen. De natuurkunde is meedogenloos.

2008 slim
– fortwo: 463 lbs

Dat is alles. Eén persoon, misschien een tas. Als je twee volwassenen in een fortwo stopt, ben je klaar. De payloadlimiet verdwijnt.

Meer slimme specificaties:
– slimme GVWR
– slimme GAWR
– slimme GCWR
– slimme vrachtcapaciteit
– slim leeggewicht
– slimme trekcapaciteit

Subaru-lading

Subaru bleef bij AWD. Dat voegt gewicht toe. De payloads zijn niet enorm, maar ze zijn consistent.

Subaru uit 2006
– Impreza Outback Sport: 1132 lbs
– Legacy-wagen: 1300 lbs
– Binnenland: 1245 pond
– Legacy Sedan: 1200 pond
– B9 Tribeca: 1560 pond
– Boswachter: 1060 lbs
– Baja: 1070 pond
– Impreza-wagen: 995 lbs
– Impreza Sedan: 955 pond
– Impreza WRX STI: 794 lbs

De WRX STI is laag. Prestatieonderdelen zorgen voor een lager gewicht zonder het laadvermogen te vergroten.

** Subaru uit 2007**
– B9 Tribeca: 1560 pond
– Impreza Outback Sport: 1132 lbs
– Impreza-wagen: 995 lbs
– Impreza Sedan: 955 pond
– Legacy-wagen: 1290 lbs
– Boswachter: 1010 lbs
– Legacy Sedan: 1055 lbs
– Binnenland: 995 pond

Subaru uit 2008
– Impreza WRX STI: 1080 lbs
– Impreza Outback Sport: 1082 lbs
– Binnenland: 1085 pond
– Nalatenschap: 1055 pond
– Boswachter: 1010 lbs
– Impreza-wagen: 976 lbs
– Impreza Sedan: 350 kg
– Tribeca: 660 pond

De lading van de Tribeca stortte hier in. Waarom? Waarschijnlijk een verhoging van het leeggewicht of een GVWR-limiet. 660 lbs is ruw voor een SUV met drie rijen.

** Subaru uit 2009**
– Boswachter: 1230 lbs
– Binnenland: 1078 pond
– Nalatenschap: 1055 pond
– Tribeca: 660 pond

De lading is voor sommigen gestabiliseerd of verbeterd. De Forester is sinds 2008 ruim 200 kg aangekomen.

Meer Subaru-specificaties:
– Subaru GVWR
– Subaru GAWR
– Subaru GCWR
– Subaru-laadcapaciteit
– Subaru rijklaar gewicht
– Subaru-trekvermogen

Suzuki-lading

Suzuki was een niche. De XL7 was een doos. Hoog laadvermogen.

Suzuki uit 2006
– XL7: 1168 pond
– Grand Vitara: 1175 pond
– Forenza: 981 pond
– Aero: 955 pond
– Reno: 941 pond
– Verona: Geen gegevens

Suzuki uit 2007
– XL7: 1626 pond
– Overige: geen gegevens

De XL7 maakte een aanzienlijke sprong. 1.626 kg is solide voor een middelgrote SUV uit die tijd.

Suzuki uit 2008
– XL7: 1626 pond
– Grand Vitara: 1178 pond
– Reno: 926 pond
– Forenza: 926 pond
– SX4: 893 pond

Suzuki uit 2009
– SX4: 893 pond
– Overige: geen gegevens

De Equator verscheen in 2009, maar er zijn geen gegevens over de nuttige lading vermeld. Het merk was aan het vouwen.

Meer Suzuki-specificaties:
– Suzuki GVWR
-SuzukiGAWR
– Suzuki GCWR
– Suzuki-laadcapaciteit
– Suzuki rijklaar gewicht
– Suzuki-trekvermogen

Toyota-lading

Toyota domineert het volume. De cijfers hier zijn robuust.

Toyota uit 2006
– Toendra: 1835 lbs
– Hooglander: 1840 pond
– Sienna: 1570 lbs
– Sequoia: 1510 pond
– Landcruiser: 1500 pond
– Tacoma: 1540 pond
-Matrix: 1166 pond
– RAV4: 1130 pond
– Prius: 1085 pond
-Avalon: 1075 pond
– Camry: 1059 pond
-kroon: 1055 pond
– 4 Runner: 1285 pond
– Highlander-hybride: 1605 lbs

Toyota uit 2007
– Hooglander: 1844 pond
– Highlander-hybride: 1605 lbs
– Sequoia: 1510 pond
– Landcruiser: 1500 pond
– 4 Runner: 1285 pond
– Tacoma: 1540 pond
– FJ-kruiser: 1280 pond
-Matrix: 1166 pond
– RAV4: 1130 pond
-Avalon: 1070 pond
-kroon: 1055 pond
– Toendra: 1470 lbs
– Sienna: 1420 lbs
– Prius: 863 pond
– Camry, Camry Hybrid, Camry Solara, Yaris: geen gegevens

De