Ви були у такій ситуації. Ви стоїте на своїй під’їзній доріжці, тримаючи чотири пакети із продуктами, один із яких уже розірвався. Молоко калюж розтікається по асфальту. Або, можливо, ви намагаєтеся донести стос старих підручників до узбіччя. Це незручно. Це неефективно. Ваш поперек кричить від протесту. Людські руки не призначені для роботи як кран.
Автомобілі стикаються з такою самою проблемою. Просто в набагато важчому масштабі.
Ми ставимося до наших автомобілів як до мулів. Ми закидаємо охолоджувачі, меблі та коробки на заднє сидіння позашляховика або в кузов пікапа. Ми припускаємо, що машина впорається із цим. Але перевантаження автомобіля – це не просто створення безладу. Ви перевантажуєте двигун. Ви «смажите» коробку передач. Ви перетворюєте свою поїздку на роботу на потенційну небезпеку для всіх інших на шосе.
Знання вантажопідйомності вашого автомобіля – це не просто цифра на наклейці. Це жорстка межа. Перетин цієї межі загрожує відмовою підвіски, проблемами з гальмами та втратою контролю над автомобілем. Це та вага, яку ваш автомобіль може реально перевезти.
Визначення вантажопідйомності
Вантажопідйомність – це загальна вага всього, що перевозить ваш автомобіль. Сюди входять люди. Сюди входить багаж. Сюди входять речі, які закріплені на даху. Сюди входять запасне колесо та домкрат.
Більшість водіїв забувають про пасажирів. Ваша вага має значення. Вага вашого собаки має значення. Технічно має значення навіть повідець для собаки. Якщо ігнорувати вагу пасажирів, ви перевищуєте ліміт, навіть не поклавши жодної коробки в багажник.
Ця цифра точно показує скільки вантажу ви можете завантажити. Вона також визначає, скільки рейсів вам знадобиться. Помилуєтеся в меншу сторону – і вам доведеться робити зайві поїздки. Помилитесь у велику сторону – і ви граєте в російську рулетку з віссю.
Де знайти вашу межу
Відповідь не в брошурі. Брошура – це маркетинговий шум. Відповідь знаходиться на дверному отворі.
Подивіться на наклейку з інформацією про шини та завантаження. Вона розташована на стійці B дверей з боку водія. Деякі виробники розміщують її на кришці ящика рукавички. Якщо на дверях немає наклейки, перевірте посібник користувача.
Ця наклейка містить дві критично важливі цифри.
- Ліміт загальної ваги пасажирів та вантажу: Це ваш максимум. Він включає всіх людей в автомобілі.
- Споряджена маса: Вага автомобіля зі стандартним обладнанням.
- Максимально допустима маса автомобіля (GVWR): Максимальна загальна вага самого автомобіля.
Ось математика. Вона нескладна.
`
Але зачекайте. Це теорія. У реальному житті додаються пасажири.
`
Якщо максимальна вантажопідйомність позашляховика становить 1000 фунтів. І машиною їде п’ять дорослих. Кожен дорослий важить 180 фунтів. Це 900 фунтів вже зайнято. У вас лишається 100 фунтів. Це одна валіза. Можливо, два. Але не рояль. І не диван.
Чому це важливо
Перевантаження робить більше ніж просто анулює гарантію. Вона змінює поведінку автомобіля.
- Збільшується гальмівний шлях: Більш важким автомобілям потрібно більше часу для зупинки. Фізика не дбає про ваш графік переїзду.

Визначити, яку вагу ви можете фактично перевезти, це не ракетобудування, але перед завантаженням необхідно зробити розрахунки. Більшість людей просто прикидають вагу «на око». Це є помилка. Вам потрібні дві цифри: повна дозволена маса транспортного засобу (GVWR) та споряджена маса. Відніміть одне з іншого, і ви отримаєте вантажопідйомність.
Давайте розберемося, що насправді означають ці абревіатури, щоб ви не просто дивилися на наклейку здивовано.
Розрахунок GVWR проти спорядженої маси
Повна дозволена маса транспортного засобу (GVWR) — це жорстка межа, встановлена виробником. Це максимальна безпечна маса транспортного засобу. Сюди входить не тільки сталь та скло, а й кожна крапля рідини — паливо, олія, антифриз — і кожен аксесуар. Додати пасажирів. Додати вантаж. Додайте ту важку скриньку для інструментів у кузові. Якщо ви перевищите цю цифру, ви граєте із вогнем. Вигоряння гальм. Вибухи шин. Втома металу. Вам це не потрібне.
Цю цифру можна знайти на жовтій або білій наклейці на стійці дверей водія. Якщо ви втратили наклейку, перевірте посібник користувача або авторитетну базу даних.
Споряджена маса – це простіше. Це вага вантажівки, коли вона стоїть на місці. Без пасажирів. Без вантажу. Тільки сам автомобіль з повним баком бензину та всіма необхідними рідинами, доведеними до максимуму.
Математика гранично проста
Формула розрахунку вантажопідйомності вашого автомобіля являє собою просте віднімання:
GVWR – Споряджена маса = Вантажопідйомність
Ось реалістичний приклад. Припустимо, у вас є середньорозмірна вантажівка з GVWR 6000 фунтів. Виробник вказує споряджену масу 4800 фунтів.
6000 – 4800 = 1200 фунтів.
Ось і все. У вас є 1200 фунтів для маневру. Ці 1200 фунтів включають водія, пасажирів, колісні диски після доопрацювання, покриття для кузова, інструменти і все інше, що ви кинете в кузов. Легко перевищити цю межу з кількома друзями та деяким спорядженням.
«Вантажопідйомність – це не просто число; це різниця між безпечною поїздкою та катастрофічною відмовою.»
Особливості вантажопідйомності вантажівок
Чи важливо, чи їдете ви на седані чи повнопривідній вантажівці з подвійними задніми колесами? Абсолютно. Математика залишається тією ж, але допуски сильно змінюються.
Легкові автомобілі, як правило, мають меншу вантажопідйомність у порівнянні з їх розмірами, тому що їх підвіска та рама не призначені для важких навантажень. Вантажівки – це інша справа. Вони створені до роботи. Але навіть усередині сегмента вантажівок існує величезний розкид. Легко обладнана напівтонна вантажівка може запропонувати 1500 фунтів вантажопідйомності. Важко укомплектована вантажівка з пакетом підвіски підвищеної міцності може впасти до 1000 фунтів, тому що ці додаткові компоненти додають вагу.
Саме тому споряджена маса так сильно різниться між двома вантажівками одного модельного року. Опції підсумовуються. Шкіра, буксирувальні пакети, шини більшого розміру, подвійні задні колеса – кожна з них з’їдає цю дорогоцінну цифру вантажопідйомності.
Коли ви дивитесь на вантажопідйомність вантажівки, не дивіться тільки на рейтинг буксирування. Буксирування та вантажопідйомність пов’язані, але різні. Ви можете буксирувати важкий причіп та досі бути

Ви не стали б засовувати шестифутовий лист гіпсокартону в компактний хетчбек. Це просто фізика. Але вам також не потрібна важка вантажівка 8-го класу, щоб перевезти три пакети з продуктами із супермаркету. Різниця між тим, що перевозить вантажівку, і тим, що переміщає легковий автомобіль, зводиться до одного конкретного показника: вантажопідйомності (payload). І на відміну від буксирування, що стосується ваги, що тягнеться за вами, вантажопідйомність відноситься до ваги, що знаходиться в * або * на * транспортному засобі.
Для вантажівок вантажопідйомність зазвичай має на увазі більш важкі та щільні вантажі. Але перш ніж починати підраховувати скільки пиломатеріалів поміститься в кузов, вам потрібно зрозуміти, як уряд класифікує ці машини. У Сполучених Штатах вантажівки діляться не просто на «великі» та «маленькі». Вони визначаються за номінальною повною масою транспортного засобу (GVWR). Це максимальна загальна вага, яку транспортний засіб може безпечно витримати, включаючи масу самої вантажівки в спорядженому стані, а також вагу пасажирів, палива та вантажу.
Вісім класів ваги вантажівок
Уряд США ділить GVWR на вісім різних класів. Це жорстка система. Якщо ваша вантажівка перевищує ліміт одного класу, вона юридично переходить у наступний. Ось розбивка:
- Клас 1: До 6 000 фунтів (2 722 кг). Сюди входять більшість напівтонових пікапів, таких як Ford F-150 чи Chevy Silverado 1500.
- Клас 2: До 10 000 фунтів (4536 кг). Часто включає тричетвертні вантажівки.
- Клас 3: До 14 000 фунтів (6 350 кг). Ці вантажівки починають переходити до категорії середньої вантажопідйомності.
- Клас 4: До 16 000 фунтів (7 258 кг).
- Клас 5: До 19 500 фунтів (8 845 кг). Все ще середня вантажопідйомність, але вже серйозніша.
- Клас 6: До 26 000 фунтів (11 793 кг). Поріг важкого класу починається тут.
- Клас 7: До 33 000 фунтів (14 969 кг).
- Клас 8: Все, що перевищує 33 000 фунтів. Тут ви знайдете напівпричепи та самоскиди.
Легкі, середні чи важкі?
Міністерство транспорту (DOT) спрощує цю сітку до трьох ширших категорій. Важливо знати, до якої категорії належить ваша вантажівка, з нормативних та практичних причин.
Вантажівки легкої вантажопідйомності охоплюють класи 1 та 2. Це робочі конячки для малого бізнесу та підрядників, яким не потрібно перетинати обмеження ваги на автомагістралях.
Вантажівки середньої вантажопідйомності охоплюють класи з 3 по 5. Подумайте про автобуси для доставки, вантажівки з коробчастим кузовом і більші комерційні пікапи.
Вантажівки важкої вантажопідйомності включають клас 6 і вище. Для них у деяких штатах потрібне інше посвідчення водія, і вони підпорядковуються суворішим нормам викидів і безпеки.
Знання вашого класу має значення. Воно визначає вартість страхування, реєстраційні збори та правові обмеження на те, що ви можете завантажувати, не ушкоджуючи підвіску та не порушуючи федеральний закон. Якщо ви перевантажите автомобіль класу 1 до рівня класу 2, ви ризикуєте не лише проколоти шину. Ви ризикуєте отримати штраф

Водії вантажівок ретельно розраховують цифри. Ви ні. Якщо ви керуєте седаном, ви, мабуть, ніколи не замислюєтеся про вантажопідйомність вашого автомобіля. Батько не питає, чи вистачить місця для трьох дітей та багажу. Запаси міцності легкових автомобілів занадто малі.
Будь-який вантаж, досить важкий, щоб перевищити межі міцності автомобіля, швидше за все просто не поміститься в багажник.
Але ігнорування ваги має наслідки. При плануванні необхідно враховувати кожну людину в автомобілі. Більшість виробників виходять із стандартної ваги 150 фунтів (68 кілограмів) на одну особу.
Розглядайте порожнє сидіння як резерв вантажопідйомності. Задній ряд, розрахований на трьох пасажирів, – це «розрахунковий рахунок» вагою 450 фунтів (204 кілограми). Як тільки ви витратите цей запас, керованість стає нестабільною.
«Більшість автовиробників закладають вагу 150 фунтів (68 кілограмів) на одне посадкове місце.»
Позашляховики працюють за іншими правилами. Вони здатні перевозити значно більшу вагу, ніж седан. Але це не означає, що їх можна використовувати як вантажівки для перевезення вантажів. Змінюється фізика процесу. Змінюється і підвіска.
Ліміти корисного навантаження позашляховиків та реальне завантаження
Вищий центр ваги позашляховика робить розподіл вантажу критично важливим. Якщо перевантажити задню частину, керованість погіршиться швидше ніж у легкового автомобіля.
Розглянемо різницю між компактним кросовером та повнорозмірним позашляховиком. Вантажопідйомність компактного SUV може становити близько 1000 фунтів. Повнорозмірний позашляховик на платформі вантажівки може витримувати понад 1500 фунтів.
Але тут є нюанс.
Ці 1500 фунтів призначені не лише для вантажу. Вони включають вагу водія, пасажирів та палива. Якщо ви завантажите п’ятьох дорослих та дахову багажну систему, ви швидко вичерпаєте цей запас.
Одна з найпоширеніших помилок? Припущення, що “максимальна тягова сила” дорівнює “максимальному корисному навантаженню”. Це – різні показники. Тягова здатність оцінюється по зчіпному пристрої (фаркопу), а корисне навантаження – по шинах та підвісці.
Якщо корисне навантаження вашого позашляховика повністю вичерпано пасажирами та спорядженням, ви не зможете легально та безпечно буксирувати вантаж, що відповідає заявленій тяговій здатності. Гальма не впораються. Шини можуть луснути.
Тому перевіряйте наклейку на дверному отворі. Чи не рекламний буклет. На наклейці вказано конкретний ліміт для VIN-номера.
Цифри змінюються залежно від комплектації. Позашляховик у багатому комплектації Luxury часто важить більше, що скорочує запас корисного навантаження ще до того, як ви завантажите хоча б одну сумку.
Чи варто ризикувати? Скоріш за все, ні.
Далі ми розглянемо конкретні цифри.

Ідея про те, що позашляховик ідеально поєднує у собі практичність та комфорт, здається привабливою. Він обіцяє міць вантажівки для перевезення вантажів із комфортом, характерним для легкового автомобіля. Однак реальна вантажопідйомність залежить не так від універсальності, як від законів фізики. Позашляховик, як правило, перевозить більше вантажу, ніж легковий автомобіль, але значно менше, ніж спеціалізована вантажівка.
Конструкція забезпечує зручне навантаження. Складіть задні сидіння, і ви отримаєте містке вантажне відділення з рівною підлогою. Це чудово підходить для громіздкого спорядження, кемпінгового обладнання чи будівельних матеріалів. Однак, на відміну від пікапа, ви не можете завантажувати вантаж нескінченно. Дах створює жорстку верхню межу. Найважливіше те, що ставлення до межі вантажопідйомності позашляховика як такого у вантажівки — рецепт катастрофи.
Фізика навантаження
Небезпека полягає не лише у пошкодженні підвіски. Йдеться про стабільність. Позашляховики мають вищий дорожній просвіт. Це підвищує центр важкості. При перевантаженні позашляховика вага зміщується нагору. Автомобіль стає перевішеним згори.
Така геометрія значно підвищує ризик перекидання. Завантажений легковий автомобіль стабільний. Завантажений позашляховик є небезпекою перекидання. Виробники знають про це. Саме тому побоювання споживачів призвели до значних інженерних змін. Система електронної стабілізації (ESC) є стандартним обладнанням у більшості моделей. Ці системи виявляють замет і застосовують гальма до окремих коліс для відновлення контролю. Однак жодне програмне забезпечення не може подолати гравітацію, коли навантаження занадто велике.
Правові вимоги та інформаційні наклейки
Регулюючі органи втрутилися, щоб зробити обмеження зрозумілими. З вересня 2004 року Національне управління безпеки руху на автотранспорті (NHTSA) потребує спеціального маркування. На кожному транспортному засобі з максимально допустимою масою (GVWR) менше 10 000 фунтів (4 536 кг) має бути наклейка на стійці дверей.
Ця наклейка вказує максимальну сукупну вагу всіх пасажирів та вантажу. Це не рекомендація. Це юридична межа. Наклейка розраховує загальну допустиму масу. Віднімаючи вагу пасажирів, ви отримуєте свою реальну вантажопідйомність. Ігнорування цього правила ставить під загрозу безпеку.
«Незважаючи на те, що позашляховики сприймаються як відмінні засоби для перевезення вантажів і мають позашляхові можливості, багато хто також вважає їх потенційно небезпечними».
То де ж ви опиняєтеся? Якщо потрібно перевозити важкі матеріали, позашляховик може бути невідповідним інструментом. На наступній сторінці розглядається питання: чи можна фактично збільшити вантажопідйомність, чи ви обмежені заводською межею.

Подолання меж
Ви знаєте вантажопідйомність своєї вантажівки. Вона вказана на наклейці. Але що робити, якщо вантаж, що перевозиться, не вкладається в цей ліміт? Ви опиняєтеся в безвиході. Або вас спокушає проігнорувати розрахунки. Не робіть цього. Перевантаження – це нерозсудливість. Вона вбиває. Вона руйнує осі. Вона привертає увагу поліції не так. Штраф за небезпечне навантаження – це лише мала з ваших проблем, коли на шосе лопає шина.
Отже, як перевезти більше? Ви не просто додаєте вагу. Ви модернізуєте транспортний засіб.
Рішення: буксирувальний пакет
Виробники не залишають вас без підтримки. Вони пропонують опціональні буксирувальні пакети. Це не просто піктограми. Це функціональні покращення, призначені для роботи з більш важкими навантаженнями. Набір компонентів залежить від бренду. Ford може запропонувати програму для управління причепом. GMC може встановити систему охолодження підвищеної потужності. Але мета одна: підвищити продуктивність та додати інструменти.
Що насправді входить у комплект?
– Проведення причепа. Підключи та працюй.
– Буксирувальний пристрій підвищеної потужності. Має більш високий рейтинг, ніж стандартний.
– Страхувальні ланцюги. Обов’язкові, але часто замінюються на посилені.
– Покращення двигуна. Збільшений робочий об’єм. Більше крутного моменту.
– Покращення гальмівної системи. Гальмівні супорти, диски, трубопроводи.
– Системи охолодження. Радіатори більшого розміру або допоміжні масляні радіатори.
Ці доповнення підвищують ефективну вантажопідйомність автомобіля. Вони не змінюють рейтинг вантажопідйомності, вказаний на одвірку дверей. Але вони дозволяють автомобілю справлятися зі стресом від важких навантажень без перегріву.
Перевірка цифр
Вам потрібні конкретні дані. Чи не здогадки. У наведеній нижче таблиці вказано максимальну вагу вантажу у фунтах для різних моделей. Якщо поле порожнє, даних за цей рік немає. Це часто зустрічається для люксових седанів чи старих моделей.
Вантажопідйомність Acura
| рік | Модель | Макс. вантажопідйомність (фунти) |
|---|---|---|
| 2006 | MDX – | |
| 2006 | RL | – |
| 2006 | RSX | – |
| 2006 | TL | – |
| 2006 | TSX | – |
| 2007 | MDX 1158 | |
| 2007 | RL | – |
| 2007 | RDX | 870 |
| 2007 | TL | – |
| 2007 | TSX | 850 |
| 2008 | MDX 1158 | |
| 2008 | RL | – |
| 2008 | RSX | 870 |
| 2008 | TL | – |
| 2008 | TSX | 850 |
| 2009 | MDX 1158 | |
| 2009 | RL | – |
| 2009 | RSX | 870 |
| 2009 | TSX | 850 |
Додаткові характеристики Acura:
– Повна маса автомобіля (GVWR) Acura
– Максимальна маса осі (GAWR) Acura
– Повна вага автопоїзда (GCWR) Acura
– Вантажопідйомність Acura
– Споряджена маса Acura
– Вантажопідйомність при буксируванні Acura
Вантажопідйомність Audi
| рік | Модель | Макс. вантажопідйомність (фунти) |
|---|---|---|
| 2006 | A3 | – |
| 2006 | A4 | – |
| 2006 | A6 | – |
| 2006 | A8 | 1213 |
| 2006 | S4 | – |
| 2006 | TT | 728 |
| 2007 | A3 | – |
| 2007 | A4 | – |
| 2007 | A6 | – |
| 2007 | A8 | – |
| 2007 | Q7 | – |
| 2007 | RS4 | – |
| 2007 | S4 | – |
| 2007 | S6 | – |
| 2007 | S8 | 1213 |
| 2008 | A3 | – |
| 2008 | A4 | – |
| 2008 | A5 | – |
| 2008 | A6 | – |
| 2008 | A8 | – |
| 2008 | Q7 | – |
| 2008 | R8 | – |
| 2008 | RS4 | – |
| 2008 | S4 | – |
| 2008 | S5 | – |
| 2008 | S6 | – |
| 2008 | S8 | – |
| 2008 | TT | – |
| 2009 | A3 | – |
| 2009 | A4 | – |
| 2009 | A5 | – |
| 2009 | A8 | – |
| 2009 | Q7 | – |
| 2009 | R8 | – |
Ліміти вантажопідйомності Chevrolet
Chevy не просто клеїла шильдики на вантажівки в середині 2000-х. Вони їх налаштовували. Вантажопідйомність показує, що ви можете реально перевезти в кузові або над задньою віссю, перш ніж підвіска почне скаржитися. Це не рекомендація. Це жорсткий ліміт.
Моделі Chevrolet 2006 року
Avalanche 1500 витримував 1387 фунтів. Версія 2500? 2072 фунти. Велика різниця у жорсткості рами. Aveo, Cobalt, Corvette, Equinox, Impala, Malibu, Monte Carlo, SSR, Uplander — жодна з цих моделей не мала зазначеної вантажопідйомності в цьому наборі даних. Не гадайте. Перевірте наклейку.
Colorado витримував 1532 фунти. Фургони Express були робочими конячками із вантажопідйомністю 2306 фунтів. HHR? Усього 900 фунтів. Не заповнюйте заднє сидіння піском. Silverado 1500 Classic був знятий із виробництва, але новий 1500 досягав 1913 фунтів. Гібрид? Знизився до 1162 фунтів. SS? 1253 фунти. Моделі HD мали великі значення: 3129 (1500 HD), 3606 (2500 HD) та значні 5169 фунтів для 3500 HD. Suburban 1500 мав вантажопідйомність 1731 фунт. Версія 2500 стрибнула до 2828 фунтів. Tahoe був легшим – 1522 фунти. TrailBlazer витримував 1194 фунти. EXT? 1429 фунтів.
Моделі Chevrolet 2007 року
Avalanche знизився до 1258 фунтів. Colorado залишився сильним на 1316 фунтів. Express залишився на рівні 2306 фунтів. HHR та HHR Panel застрягли на 900 фунтах. Silverado 1500 значно впав до 1658 фунтів. Класичні версії зберегли 1500 на рівні 1913, гібрид на 1162, SS на 1253, а 1500 HD на 3129. Класичний 2500 HD залишився на рівні 3606. Новий 2500 HD вказаний на 3458. 3500 Classic 0 трим. Suburban 1500 знизився до 1593 року. 2500 знизився до 2561 року. Tahoe стрибнув до 1835 року. TrailBlazer залишився на рівні 1194 року. Uplander — порожньо.
Моделі Chevrolet 2008 року
Avalanche 1500 відновився до 1444. Colorado тримав 1316. Express 2306. HHR/HHR Panel 900. Silverado 1500 на 1652. 2500 HD на 3458. 3500 HD досяг 3621. Suburban 1502 на 2. Tahoe на 1835. Tahoe Hybrid трохи менше – 1830. TrailBlazer 1194. Uplander – немає даних.
Моделі Chevrolet 2009 року
Avalanche 1500 знизився до 1333. Colorado впав до 1250. Express розділився: 1500 на 2306, 2500 на 3262, 3500 на 4147. HHR/HHR Panel 900. Silverado 1500 виріс на 1652. 3500 HD виріс до 3873. Suburban 1500/2500 без змін на 1593/2561. Tahoe 1835. Tahoe Hybrid 1830. TrailBlazer 1194. Traverse немає даних.
«Вантажопідйомність – це не тільки про вагу. Це про безпеку. Перевантаження вбиває шини та гальма.»
Дані про вантажопідйомність Chrysler
Chrysler не був сильно орієнтований на вантажівки у цьому списку. Здебільшого фургони та позашляховики мали рейтинги. Седани? Зазвичай нульові чи невизначені у цих таблицях.
Моделі Chrysler 2006 року
300, 300C, Crossfire, Pacifica, PT Cruiser, Sebring, Town & Country – все порожньо. Немає вказаної вантажопідйомності.
Моделі Chrysler 2007 року
Aspen з’явився із показником 1600 фунтів. PT Cruiser напрочуд сильний – 1907 фунтів. Pacifica легкий – 889 фунтів. Town & Country на 1200 фунтів. Інші пусто.
Моделі Chrysler 2008 року
Aspen залишився на 1600. Pacifica впав до 865. PT Cruiser впав до 889. Town & Country тримав 1200. Інші порожньо.
Моделі Chrysler 2009 року
Aspen 1600. Aspen Hybrid 1500. PT Cruiser порожньо. Інші пусто.
Технічні характеристики вантажопідйомності Dodge
Dodge приніс м’язи та вантажівки. Ключову роль тут грають вантажівки Ram.
Моделі Dodge 2006 року
Caravan 1682. Charger 1270. Dakota 1750. Durango 1750. Grand Caravan 1700. Magnum 1270. Ram 1500 1750. Ram 2500 3020. 3950. Sprinter Wagon 2500 4824. Stratus, Viper порожньо.
Моделі Dodge 2007 року
Калібер порожній. Caravan 1682. Charger 1270. Dakota впав до 1710. Durango тримав 1750. Grand Caravan 1700. Magnum 1270. Nitro 1150. Ram 1500 1750. Ram 2500 виріс до 3130. упав до 3766. Sprinter Van 3500 виріс до 4350. Sprinter Wagon 2500 упав до 3074.
Моделі Dodge 2008 року
Avenger, Caliber, Challenger порожній. Charger 1270. Dakota впав до 1630 року. Durango виріс до 1780 року. Grand Caravan порожньо. Magnum 1270. Nitro 1150. Ram 1500 виріс до 1810. Ram 2500 виріс до 3210. Ram 3500 виріс до 4870. Sprinter Van 2500/3500/Wagon 2500 без змін. Viper порожній.
Моделі Dodge 2009 року
Avenger, Caliber, Challenger, Grand Caravan, Journey, Viper порожньо. Charger 1270. Dakota 1630. Durango 1780. Durango Hybrid 1500. Nitro 1150. Ram 1500 впав до 1490. Ram 2500 виріс до 3260. Ram 3500 впав до 3560.
Вантажопідйомність Honda
Лінійка Honda цього періоду розповідає історію протистояння утилітарного призначення та повсякденних поїздок на роботу. Ridgeline домінував у сегменті пікапів з максимальною вантажопідйомністю 1 549 фунтів у період з 2006 по 2008 рік. Дані не змінювалися до 2009 року, коли інформація в офіційних джерелах стає мізерною, але за ці три роки він був справжнім робочим конем. Мінівен Odyssey стабільно зберігав вантажопідйомність 1349 фунтів з 2006 по 2008 рік.
Паркетний кросовер Pilot з’явився в 2007 році з показником 1322 фунти і зберігав його до 2009 року. Якщо ви перевозите сім’ю з п’яти осіб і кілька спорядження, саме на цю цифру варто звернути увагу. Компактний кросовер Element був меншим, але досить спритним для своїх розмірів, пропонуючи 675 фунтів вантажопідйомності в 2007 і 2008 роках. У попередні роки дані відсутні, але корисність моделі була очевидна.
Седан Civic почав з показника 385 фунтів у 2007 та 2008 роках. До 2009 року ця специфікація зникла з відкритих таблиць, мабуть, через відмінності у комплектаціях. Гібрид Insight мав мінімальну вантажопідйомність, що становила лише 400 фунтів у 2006 році. Для інших моделей Accord, CR-V, Fit і S2000 відкриті дані про максимальну вантажопідйомність за ці конкретні роки відсутні. Зазвичай це означає, що межа визначається різницею між повною масою автомобіля (GVWR) та масою спорядженого автомобіля, яка сильно варіюється в залежності від пакета опцій.
Вантажопідйомність HUMMER
Hummer не грав у ігри. Модель H2, побудована на платформі GMT820, спільної з Tahoe і Yukon, забезпечувала значну максимальну вантажопідйомність в 2200 фунтів в 2008 і 2009 роках. У 2006 та 2007 роках дані відсутні, але нам відомо, що H2 був важким.
Модель H3 була легша, але все ще мала високу прохідність. У 2006 і 2007 роках вона починалася з показника 1150 фунтів. У 2009 році ця цифра зросла до 1312 фунтів. Версія пікапа H3T мала вантажопідйомність 1090 фунтів у 2009 році. H1 Alpha був справжнім звіром з рейтингом 3087 фунтів у 2006 році. Це майже ціла тонна корисного навантаження. Не дивно, що цим вантажівкам були потрібні посилені підвіски.
Вантажопідйомність Hyundai
Ранні пропозиції Hyundai не вказували на конкретні значення вантажопідйомності у стандартних довідкових таблицях за 2006–2009 роки. Accent, Elantra, Sonata, Azera, Tiburon, Tucson, Santa Fe та Veracruz мають порожні поля. Те саме стосується мінівену Entourage і пізнішого седану Genesis.
Це не обов’язково означає відсутність потужності. Часто це означає, що виробник не публікував єдиний показник максимальної вантажопідйомності, оскільки він сильно коливався в залежності від вибору двигуна, рівня комплектації та додаткового обладнання. Якщо ви шукаєте ці специфікації, потрібно розрахувати їх самостійно: візьміть повну масу автомобіля (GVWR) і відніміть з неї масу спорядженого автомобіля з конкретним VIN-номером. Для малолітражних автомобілів, таких як Accent, вантажопідйомність, ймовірно, становить менше ніж 800 фунтів. Для Veracruz вона, ймовірно, ближче до 1000 фунтів. Але прямих цифр у стандартних списках відсутні.
Вантажопідйомність Infiniti
Розкішні седани та кросовери Infiniti перевозять пристойні вантажі, але ніщо не наближається до показників вантажівок. Позашляховик QX56 був королем, перевозячи 1440 фунтів у 2006 році, і цей показник виріс до 1553 фунтів до 2008 і 2009 років.
Кросовер FX35 стабільно тримався на рівні 1183 фунтів у 2006-2008 роках, потім виріс до 1213 фунтів у 2009 році. Моделі FX45/FX50 мали показник 1091 фунт у 2006–2008 роках, потім 1185 фунтів у 2009 році.
Седани були обмеженішими. M35 і M45 починалися з показників 996 фунтів і 1010 фунтів відповідно в 2008 році. G35 і пізніший G37 були легшими, з показниками від 886 до 1 040 фунтів. Седан Q45 забезпечував 979 фунтів у 2006 році. Якщо ви плануєте перевозити пасажирів у цих автомобілях, стежте за наклейкою на дверях. Розкішні комплектації додають вагу.
Вантажопідйомність Isuzu
Isuzu займала нішеву позицію, але була надійною. Позашляховик Ascender був послідовним, пропонуючи 1133 фунти вантажопідйомності з 2006 по 2008 рік.
З пікапами історія була іншою. Середньорозмірні вантажівки i-280 та i-290 у свої ранні роки пропонували 1532 фунти. До 2008 року показник i-290 знизився до 1512 фунтів. Найбільший i-350 починався з 1190 фунтів у 2006 році, зріс до 1516 фунтів у 2007 році, а потім стабілізувався на рівні 1260 фунтів у 2008 році. Варіативність, ймовірно, обумовлена конфігураціями кабіни та довжиною кузова.
Вантажопідйомність Jaguar
Автомобілі Jaguar розкішний клас важкі. Це знижує вантажопідйомність. Седан X-Type забезпечував 1058 фунтів з 2006 по 2008 рік.
Серія XK зазнала втрат. Купе XK починалося з 815 фунтів у 2008 році та знизилося до 772 фунтів у 2009 році. Купе XKR було аналогічним, становлячи 772 фунти в 2008 і 2009 роках. Седани XJ8 і XJR не мають відкритих даних про максимальну вантажопідйомність, ймовірно тому, що їх важкі алюмінієві кузови залишали мало місця для вантажу після розміщення пасажирів. Седан XF, представлений у 2009 році, також має порожні дані.
Вантажопідйомність Jeep
Jeep – це насамперед утилітарність. Позашляховик Commander очолював список із показником 1 620 фунтів у 2006 році, потім знизився до 1 310 фунтів у 2007 році та тримався на рівні 1 300 фунтів у 2008 та 2009 роках.
Grand Cherokee був надійним, коливаючись навколо 1100 фунтів у 2006 році, потім стабілізувавшись на 1050 фунтів у 2007 році та 1180 фунтів у 2008 та 2009 роках. Liberty залишався незмінним на рівні 1150 фунтів у період з 2006 по 2009 рік.
Patriot та Compass були менші, обидва пропонуючи 925 фунтів. Wrangler був непередбачуваним. Він починався з 800 фунтів у 2006 році, зріс до 1 000 фунтів у 2007 році та зберіг цей показник. Wrangler Unlimited (4-дверний) відповідав показнику в 1 000 фунтів у 2008 та 2009 роках, хоча деякі джерела за 2009 рік вказують 1 150 фунтів, що, ймовірно, залежить від конкретної колісної бази та комплектації.
Вантажопідйомність Kia
Позашляховики та кросовери Kia були конкурентоспроможними. Мінівен Sedona був потужним, пропонуючи 1532 фунти з 2007 по 2008 рік. Дані за 2009 рік відсутні, але, ймовірно, показник був у тому ж діапазоні.
Sorento починався з 1202 фунтів у 2006 році, виріс до 1318 фунтів у 2007 році, а потім стабілізувався на 1277 фунтів у 2008 році. Sportage коливався в межах від 1195 до 1289 фунтів.
Хетчбеки Rio були легкими, але досить потужними для свого розміру: седан мав рейтинг 1273 фунти, а 5-дверний – 1200 фунтів. Позашляховик Borrego, представлений у 2009 році, був звіром із показником 1815 фунтів. Це майже вдвічі більше, ніж Sportage. Якщо ви перевозите важке спорядження, Borrego був найкращим вибором.
Вантажопідйомність Land Rover
Позашляховики Land Rover важкі, але і їхня вантажопідйомність вражає. LR3 був танком. Він починався з 1806 фунтів у 2006 році, знизився до 1695 фунтів у 2007 році, а потім стабілізувався на 1325 фунтів у 2006 році.
Вантажопідйомність Mazda
Лінійка Mazda в ці роки була сумішшю утилітарних вантажівок, тісних кросоверів і купе для ентузіастів. Якщо ви завантажуєте вантажівку Mazda B-Series, цифри передбачувані, але суворо фіксовані. Моделі B2300 і B4000 мали вантажопідйомність 1260 фунтів з 2006 по 2008 рік. B3000, що є перелицьованим Ford Explorer, ніс важче навантаження в 1680 фунтів у ті ж роки. До 2009 року вантажопідйомність B2300 трохи знизилася до 1200 фунтів.
Легкові автомобілі були легшими. Mazda3 не мала вказаної вантажопідйомності, ймовірно, через варіативність комплектацій. Мінівен Mazda5 був надійний для щоденного перевезення вантажів: у 2006 та 2007 роках він становив 1239 фунтів, потім знизився до 1191 фунта у 2008 та 2009 роках. Седан Mazda6 варіювався від максимуму в 1319 фунтів у 2006 році до 1080 фунтів до 2007 року, стабілізувавшись близько 1082 фунтів у 2009 році. Високопродуктивний MazdaSpeed6 призначався суворо для водіння та мав скромну вантажопідйомність у 963 фунти.
Спорткари зазнали серйозного удару. MX-5 знизився з 637 фунтів до 633 фунтів до 2008 року. RX-8 впав з 779 фунтів до 754 фунтів до 2009 року. Якщо вам потрібно було перевозити людей чи спорядження, мінівен MPV пропонував просторі 1506 фунтів. Компактний позашляховик Tribute коливався в межах 988-1057 фунтів, при цьому гібридна версія видавала 1083 фунта в 2008 році.
Вантажопідйомність Mercedes-Benz
Німецька інженерія віддавала пріоритет якості їзди, а не сирій вантажопідйомності у цих седанах та купе. Більшість моделей класів C, CL і S немає даних про вантажопідйомності, що передбачає або зневажливо малу корисну ємність, або відсутність даних із боку виробника. Класи CLS і CLK зіткнулися з тим самим відсутністю інформації.
ML350 був надійною вантажівкою. Він починався з 1616 фунтів у 2006 році, збільшився до 1635 фунтів у 2007 та 2008 роках і зберіг цей показник у 1635 фунтів та у 2009 році. ML500 і ML550 були важчими самі по собі, але все ж таки забезпечували вантажопідйомність у 1496 фунтів та 1620 фунтів відповідно у свої роки випуску. Варіанти AMG були суворішими. ML63 AMG знизився до 1257 фунтів у 2007 році, зник у 2008 році і повернувся з показником у 1300 фунтів у 2009 році.
Позашляховики, такі як GL450 і GL550, були надійними робочими конячками, обидва несучи 1620 фунтів з 2007 по 2009 рік. Клас R був універсальним: починаючи з 2000 фунтів у 2006 році, він знизився до 1635 фунтів у 2007 році та стабілізувався на рівні 1365 фунтів до 2009 року. SLR McLaren був чистим суперкаром. Його вантажопідйомність впала з 626 фунтів у 2007 році до жалюгідних 342 фунтів у 2008 році, доводячи, що ці автомобілі не призначені для покупки продуктів.
Вантажопідйомність Mercury
Mercury ділила платформи з Ford, тому специфікації вантажопідйомності часто віддзеркалювали показники їхніх моделей-близнюків. Grand Marquis та Milan не мали даних, ймовірно, через розподіл ваги чи варіативність комплектацій. Montego також не мав цифр.
Mountaineer, по суті Ford Explorer, ніс важке навантаження. Він починався з 1549 фунтів у 2006 році, знизився до 1443 фунтів у 2007 році та залишався на цьому рівні до 2009 року. Якщо вам потрібно більше простору, мінівен Monterey пропонував стабільну вантажопідйомність в 1320 фунтів з 2006 по 2008 рік.
Компактний позашляховик Mariner був ефективним, але легшим. Він тримав 1075 фунтів у 2006 та 2007 роках. До 2008 і 2009 років він трохи знизився до 1059 фунтів. Гібридна версія Mariner була послідовно легшою, становлячи 920 фунтів у період з 2006 по 2009 рік. У седана Sable не було зазначеної вантажопідйомності для 2008 та 2009 років.
Вантажопідйомність MINI
MINI тримала все просто. Це малі автомобілі. Вони ніколи не призначалися для перевезення важких вантажів, але могли впоратися з кількома пасажирами та деяким багажем.
Купе Cooper Convertible послідовно тримало 771 фунт з 2006 до 2008 року. Купе Cooper Hardtop було трохи міцнішим, несучи 816 фунтів з 2006 по 2008 рік. Купе Cooper Clubman вийшло на ринок у 2008 році, також маючи рейтинг у 816 фунтів.
До 2009 з’явилися варіанти John Cooper Works. Як JCW Hardtop, так і JCW Clubman зберігали цей ліміт у 816 фунтів. Ви не возили будівельні матеріали у цих машинах. Ви возили стиль.
Вантажопідйомність Mitsubishi
Mitsubishi пропонувала різноманітний вибір варіантів, від галасливого пікапа Raider до практичного кросовера Outlander.
Пікап Raider був звіром. Він починався з 1590 фунтів у 2006 році, трохи знизився до 1580 фунтів у 2007 та 2008 роках. До 2009 року він зник зі списку. Lancer еволюціонував, починаючи з 981 фунта у 2006 році, знижуючись до 1157 фунтів у 2008 та 2009 роках.
Outlander бачив дикі вагання. Він починався з 904 фунтів у 2006 році, підскочив до 1538 фунтів у 2007 році, потім упав до 1169 фунтів у 2008 році. Endeavor був стабільним, утримуючи 1055 фунтів з 2006 по 2008 рік. Седано/купе Eclipse залишалося близько 794 фунтів до 2009 року, коли воно підскочило до 827 фунтів. Galant варіювався між 937 фунтами та 981 фунтами залежно від року.
Вантажопідйомність Nissan
Вантажівки та позашляховики Nissan були важкоатлетами. Пікап Titan був standout-моделлю. Він починався з 1549 фунтів у 2006 році, знижувався до 1490 фунтів у 2007 році, потім різко зростав до 2063 фунтів у 2008 та 2009 роках. Це серйозна вантажопідйомність.
Frontier був послідовним роботягом з показником у 1464 фунти з 2006 по 2009 рік. Позашляховик Armada починався з 1693 фунтів у 2006 та 2007 роках, потім знижувався до 1453 фунтів у 2008 та 2009 роках. Pathfinder покращувався з часом, виростаючи з 1424 фунтів до 1554 фунтів до 2008 року.
Седани були легшими. Altima коливався в межах 1199–1240 фунтів у перші роки, але зник зі списку до 2009 року. Гібридна версія Altima залишалася в межах 1053-1065 фунтів. Maxima знизився з 1073 фунтів до 999 фунтів, потім зник. Sentra зазнала удару, впавши з 1036 фунтів до 652 фунтів до 2008 року. 350Z був спорткаром, обмежуючи вантажопідйомність всього 553 фунтами. Кросовер Rogue тримав скромні 953 фунти.
Вантажопідйомність Pontiac
Pontiac згортала виробництво. Багато моделей не мають даних про вантажопідйомність, що відображає бренд у занепаді або зі зміщенням пріоритетів. G5, G6, G8, Grand Prix, Solstice та Vibe всі показували відсутні дані у різні роки
Вантажопідйомність це не просто вага того, що ви кидаєте на задню полицю. Це загальна вага пасажирів, вантажу та аксесуарів. Якщо не вкластися в ліміт, ви ризикуєте пошкодити підвіску, погіршити керованість або зіткнутися з серйознішими проблемами. Нижче наведено максимальні показники вантажопідйомності для популярних брендів за період із 2006 по 2009 рік.
Вантажопідйомність Saturn
Saturn згортав виробництво. До 2009 року компанія розпродавала залишки запасів. Наведені цифри відбивають цей західний період.
Saturn 2006
Мінівен Relay був робочим конем.
– Relay: 1350 фунтів
– VUE: 1331 фунт
– Ion: дані відсутні
Saturn 2007
З’явилися нові моделі. Вийшов Outlook.
– Outlook: 1678 фунтів
– Relay: 1354 фунти
– VUE Hybrid: 1511 фунтів
– Aura: 1009 фунтів
– VUE: 1331 фунт
– Aura Hybrid, Ion, Sky: дані відсутні
Saturn 2008
Вантажопідйомність VUE знизилася.
– Outlook: 1678 фунтів
– Aura: 1009 фунтів
– VUE Hybrid: 1111 фунтів
– VUE: 1000 фунтів
– Astra: 893 фунти
– Sky: дані відсутні
Saturn 2009
Останній ривок. Outlook вантажопідйомність трохи зросла.
– Outlook: 1709 фунтів
– Aura: 1009 фунтів
– VUE: 1000 фунтів
– VUE Hybrid: 1111 фунтів
– Astra: дані відсутні
«Вантажопідйомність – це жорстка межа. Якщо його перевищити, динаміка автомобіля швидко погіршується.
Додаткові характеристики Saturn:
– Повна дозволена маса Saturn (GVWR)
– Дозволена маса осі Saturn (GAWR)
– Повна дозволена вага автопоїзда Saturn (GCWR)
– Вантажопідйомність Saturn
– Власна маса Saturn
– Маса причепа Saturn, що буксирується.
Вантажопідйомність Scion
Scion орієнтувався на молодь. Невеликий розмір. Низька власна маса. Зазвичай, це означає високий потенціал вантажопідйомності щодо розміру.
Scion 2006
– tC, xA, xB: дані відсутні
Scion 2007
– tC: дані відсутні
Scion 2008
– tC, xB, xD: дані відсутні
Scion 2009
– tC, xB, xD: дані відсутні
Відсутність даних щодо Scion тут викликає розчарування. Ці автомобілі були легкі. Седан tC, мабуть, легко перевозив близько 1000 фунтів. Але без офіційних специфікацій у цьому наборі даних ми можемо робити припущення.
Додаткові характеристики Scion:
– Повна дозволена маса Scion (GVWR)
– Дозволена маса осі Scion (GAWR)
– Повна дозволена вага автопоїзда Scion (GCWR)
– Вантажопідйомність Scion
– Власна маса Scion
– Маса причепа Scion, що буксирується.
Вантажопідйомність smart
Маленькі автомобілі мають малу вантажопідйомність. Фізика нещадна.
smart 2008
– fortwo: 463 фунти
Ось і все. Одна людина, можливо, сумка. Якщо ви посадите двох дорослих у fortwo, ліміт вантажопідйомності буде вичерпаний.
Додаткові характеристики smart:
– Повна дозволена маса smart (GVWR)
– Дозволена маса осі smart (GAWR)
– Повна дозволена маса автопоїзда smart (GCWR)
– Вантажопідйомність smart
– Власна маса smart
– Маса причепа, що буксирується smart
Вантажопідйомність Subaru
Subaru дотримувалася повного приводу (AWD). Це додає ваги. Вантажопідйомність невелика, але стабільна.
Subaru 2006
– Impreza Outback Sport: 1132 фунти
– Legacy Wagon: 1300 фунтів
– Outback: 1245 фунтів
– Legacy Sedan: 1200 фунтів
– B9 Tribeca: 1560 фунтів
– Forester: 1060 фунтів
– Baja: 1070 фунтів
– Impreza Wagon: 995 фунтів
– Impreza Sedan: 955 фунтів
– Impreza WRX STI: 794 фунти
У WRX STI показник низький. Спортивні деталі збільшують свою масу, не допомагаючи вантажопідйомності.
Subaru 2007
– B9 Tribeca: 1560 фунтів
– Impreza Outback Sport: 1132 фунти
– Impreza Wagon: 995 фунтів
– Impreza Sedan: 955 фунтів
– Legacy Wagon: 1290 фунтів
– Forester: 1010 фунтів
– Legacy Sedan: 1055 фунтів
– Outback: 995 фунтів
Subaru 2008
– Impreza WRX STI: 1080 фунтів
– Impreza Outback Sport: 1082 фунти
– Outback: 1085 фунтів
– Legacy: 1055 фунтів
– Forester: 1010 фунтів
– Impreza Wagon: 976 фунтів
– Impreza Sedan: 856 фунтів
– Tribeca: 660 фунтів
Вантажопідйомність Tribeca різко впала. Чому? Ймовірно, збільшення власної маси або обмеження повної дозволеної маси (GVWR). 660 фунтів – це трохи для трирядного позашляховика.
Subaru 2009
– Forester: 1230 фунтів
– Outback: 1078 фунтів
– Legacy: 1055 фунтів
– Tribeca: 660 фунтів
Вантажопідйомність стабілізувалася чи покращилася для деяких моделей. Forester збільшив показник більш ніж на 200 фунтів, порівняно з 2008 роком.
Додаткові характеристики Subaru:
– Повна дозволена маса Subaru (GVWR)
– Дозволена маса осі Subaru (GAWR)
– Повна дозволена вага автопоїзда Subaru (GCWR)
– Вантажопідйомність Subaru
– Власна маса Subaru
– Маса причепа Subaru, що буксирується.
Вантажопідйомність Suzuki
Suzuki займала нішеву позицію. XL7 був “коробкою”. Високий потенціал вантажопідйомності.
Suzuki 2006
– XL7: 1168 фунтів
– Grand Vitara: 1175 фунтів
– Forenza: 981 фунт
– Aerio: 955 фунтів
– Reno: 941 фунт
– Verona: дані відсутні
Suzuki 2007
– XL7: 1626 фунтів
– Інші моделі: дані відсутні
XL7 значно збільшив показник. 1626 фунтів – це добрий результат для позашляховика середнього розміру того періоду.
Suzuki 2008
– XL7: 1626 фунтів
– Grand Vitara: 1178 фунтів
– Reno: 926 фунтів
– Forenza: 926 фунтів
– SX4: 893 фунти
Suzuki 2009
– SX4: 893 фунти
– Інші моделі: дані відсутні
Equator з’явився в 2009 році, але дані щодо його вантажопідйомності відсутні. Бренд згортав діяльність.
**Доп


































































